• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1145-uczniowie-spiewaja-koledy.html

Aktualności Mymoń

2017.06.01 Dzień Dziecka

Dzieci dzień swojego święta chciały spędzić tak jak w ubiegłym roku. Marszem przeszliśmy ze szkoły do podnóża Zapory w Sieniawie. Tam na nas czekała emerytowana nauczycielka naszej szkoły p. Grażyna Kosicka. Jak zawsze p. Grażyna z wielką serdecznością i radością gościła nas u siebie, za co Jej bardzo dziękujemy. Syci, zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, żeby zdążyć na Dzień Dziecka w Krainie Bajki w Odrzechowej.

 

2017.05.26 Dzień Mamy na Mymoniu

Rankiem 26 maja wszystkie mamy spotkały się w szkole na dochodach swojego święta. Ich dzieci recytowały wiersze dla nich i o nich, śpiewały piosenki z akompaniamentem p. Łukasza Pęcaka. Najmłodsze dzieci przedstawiły inscenizację pt. " Wiosna"

2017.05.18 Rajd białym szlakiem

Wreszcie pogoda, możemy wędrować, spacerować i poznawać piękne zakątki naszej gminy.

2017.05.05 Mali empirycy

Uczniowie klasy II i III zainteresowani światem nauki przeprowadzają kolejne doświadczenia, obserwują, poznają, badają...

2017.04.28 Mali patrioci

Klasy II i III przedstawiły apel z okazji rocznic majowych w szkole udekorowanej barwami i symbolami ojczystymi.

2017.04.26 Test kompetencji trzecioklasisty.

Klasa trzecia w tym roku pisała test kompetencji z Operonem. Jak im poszło dowiemy się w czerwcu ?

2017.04.12 Spotkanie wielkanocne

Tradycją szkoły jest wspólne przygotowanie i spożywanie potraw wialkanocnych. W tym roku uczniowie zaprosili na spotkanie panią Annę Mroczkowską i panią Katarzynę Pelczarską, z którymi chcieli się jeszcze raz spotkać i podziękować za wspólną pracę. Wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne a następnie przystąpili do spożywania wspaniałych potraw.

2017.03.30 Spotkanie z architektem

W ramach cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" odbyło się spotkanie z architektem p. Karoliną Szałankiewicz, która zapoznała uczniów kl. II i III z najciekawszymi  budowlami świata wykonanymi z różnych materiałów. Ponadto p. Karolina zapoznała wszystkich z pracą architektów  a następnie uczniowie zaprojektowali innowacyjną budowlę wg własnego pomysłu. Zwycieżył Dominik Ziemiański uczeń klasy III.

2017.03.13 Przygotowujemy się na spotkanie Wiosny.

Tradycyjnie klasy wzięły udział w konkursie artystycznym pt. "Marzanna 2017" W tym roku zwyciężyli uczniowie klasy III. W pierwszym dniu wiosny Marzanny, jako symbol zimy zostały spalone a do szkoły dzieci wniosły gaiki. Obrzęd powitania wiosny odbył się w gospodarstwie agrotystystycznym przy pierwszym wiosennym ognisku.

 

2017.02.20 Warsztaty "Zasady racjonalnego żywienia w rodzinie".

Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pracowanika ODR-u w Sanoku p. Ilony Tabisz - Śmietany, która zapoznała uczniów z zasadami racjonalnego żywienia w rodzinie oraz savoir - vivre przy stole. Po teoretycznym spotkaniu uczniowie przeszli do praktyki. Wykonali surówki i napoje, przygotowali degustację surówki. Po zakończeniu każdy uczestnik spotkania otrzymał przepisy na pyszne i zdrowe surówki oraz napoje dla całej rodziny.

2017.02.13 Spotkanie z higienistką szkolną

W tym roku szkolnym po raz drugi pani higienistka Beata Marszałek odwiedziła społeczność szkolną. Na spotkaniu udzieliła instruktażu opatrywania i bandażowania ran oraz przekazała rady o zachowaniu ostrożności w domu, szkole i w czasie zabaw.

2017.01.14 Dzień babci i dziadka

Jak co roku Dzień Babci i Dziadka jest bardzo oczekiwanym i radosnym spotkaniem całego środowiska szkolnego i rodzinnego. Spotkanie odbyło się w Domu Strażaka w Mymoniu. Uczniowie przedstawili swoją część artystyczną, składali życzenia, wręczali upominki, natomiast poczęstunek przygotowali rodzice. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: ks.proboszcz Andrzej Gil, Wójt Gminy p. Mariusz Bałaban, z-ca ZS w Besku p. Jadwiga Mermer, radny wsi p. Zbigniew Gierlicki, sołtys wsi Józef Ćwiąkała oraz emeryci szkoły. W drugiej części spotkania wszystkich gości zabawiała "Pracownia Warsztatów Edukacyjnych Figaro" z Rzeszowa. Było to niezpomniane spotkanie dla całego środowiska.

2016.12.14 spotkanie wigilijne

Dnia 14 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. Po przywitaniu brzybyłych gości w osobach ks. Radosława Kwolka, wójta gminy p. Mariusza Bałabana oraz zastępcy ZS w Besku p. Jadwigi Mermer, dzieci rozpoczęły przestawienie pt."Jest taki dzień".
W drugiej części spotkania złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Spożywając wigilijne potrawy wspominaliśmy tradycje jakie towarzyszą tym świętom. Przy akompaniamencie p. Łukasza Pęcaka razem kolędowaliśmy. Czas upłynął w miłej, rodzinnej, świątecznej atmosferze. Przygotowując się do świąt uczniowie wraz z rodzicami wykonali świąteczne kartki. Zostały przekazane mieszkańcom Mymonia wraz ze serdecznymi życzeniami.

2016.12.05 Mikołaj w szkole

Poniedziałkowy  wieczór dla wielu dzieci  z Mymonia był pełen wrażeń i tajemniczości. Przybycie
Mikołaja wywołało u najmłodszych chwilę lęku istrachu, a nawet płaczu. Za to uczniowie
doświadczeni ubiegłymi spotkaniami z radością witali gościa, śpiewali piosenki, recytowali wiersze. W tym roku Mikołaj był członkiem jury w konkursie recytatorskim wierszy Jadwigi Felisiak, która przekazała szkole tomiki swojej poezji pt.”Wiersze dla Was”. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni książką. Sala oświetlona blaskiem świec stworzyła niepowtarzalny nastrój. Jak co roku z tego spotkania pamiątką jest film Dariusza Bolanowskiego, który można zobaczyć na You Tube pod hasłem „Mikołaj Mymoń” 2014,2015,2016. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Czytaj więcej: 2016.12.05 Mikołaj w szkole

2016.11.24 Andrzejki

Jak co roku w Andrzejki wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Wiele radości i zaciekawienia sprawiały im wróżby, które przepowiadały przyszłość. Wszystkie dzieci znają tradycje katarzynkowe i andrzejkowe. Szkoda, że czas tak szybko ucieka, bo taki wieczór zdarza się jeden raz w roku... 

2016.11.23 Koncert Królewna Śnieżka

Społeczność szkolna udała się na koncert Królewny Śnieżki w wykonaniu ukraińskich artystów.

2016.11.22 warsztaty fotograficzne

Gościem szkoły był fotograf Filip Gierko , który przybliżył uczniom sztukę fotografowania.

2016.11.15 stomatolog

Po raz pierwszy szkołę odwiedził stomatolog pani Karolina Ochałek. Sprawdziła stan zębów uczniów oraz omówiła i zademonstrowała sposób mycia zębów.

2016.11.14 Bajka w szkole

Teatrzyk kukiełkowy z Barcic przedstawił sztukę „Koszyk z czystego srebra”. Uczniowie poznali warsztat pracy animatorskiej od „kuchni”.

2016.11.10 Dzień Niepodległości - apel

Dzień Niepodległości w szkole-10.11.2016 r.
Uczniowie przed akademią z okazji Dnia Niepodległości wykonali pod kierunkiem nauczycieli dekorację szkoły, kotyliony, godła i flagi. W dniu 10 listopada odbyła się akademia.

2016.11.01 Porządki na cmentarzu

Porządki na cmentarzu żołnierzy I wojny światowej
Przed dniem Wszystkich Świętych społeczność szkolna udała się na cmentarz w celu uporządkowania placu, złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

2016.10.19 Pasowanie na ucznia

Nareszcie nadszedł wymarzony dzień dla pierwszoklasistów. Pasowanie jest wielkim przeżyciem każdego ucznia. Występy, zabawa, prezenty, a przede wszystkim przyrzeczenie uczniowskie, to mobilizuje i zobowiązuje. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Besko Mariusz Bałaban.

2016.10.12 Mali empirycy

Uczniowie klasy II i III, korzystając z pięknej pogody uczestniczyli w lekcjach w terenie wychodząc z założenia, że najlepiej uczyć się praktycznie; założyli hodowlę grzybów pleśniowych, obserwowali proces krystalizacji z roztworu soli, szukali żywicy drzew, obserwowali żywą przyrodę.

2016.09.29 Spotkanie z Panią Higienistką

Spotkanie z higienistką szkolną-29.09.2016 r.
Gościem szkoły była Pani Beata Marszałek, która przeprowadziła badanie wzroku, pomiaru wagi i wzrostu uczniów oraz omówiła zasady higieny jamy ustnej.

2016.09.13 Spotkanie rodziców

W dniu 13.09.2016 r. w szkole obyło się spotkanie rodziców z pedagogiem szkolnym Renatą Niepewny, która omówiła organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017, a psycholog Bożena  Zajdel przeprowadziła prelekcję na temat „ Rola rodziców w procesie wychowania dziecka”.  Ponadto zostały omówione zasady współpracy rodziców ze szkołą, zapoznano z kryteriami oceniania uczniów i z kalendarzem wydarzeń w roku szkolnym 2016/2017.

2016.09.08 Spotkanie z policjantem

Jak co roku w miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie z komendantem Posterunku Policji w Besku Marianem Stapińskim w celu przypomnienia uczniom zasad ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie urozmaicił prezentując uczniom wyposażenie samochodu policyjnego. Na podsumowanie spotkania uczniowie otrzymali prezenty w formie odblasków.

2016.04.11 Strażnicy energii ...młodsi

Znamy strażników energii w szkole na Mynoniu.
klasa 2
    Ziemiański Dominik
    Świątek Amelia
    Fal Krystian
klasa 3
    Ziemiańska Paulina
    Kielar Oskar
    Szul Justyna

2016 04 11 straznicy mymon

Mymoń również oszczędza.

Czytaj więcej: 2016.04.11 Strażnicy energii ...młodsi

2015.10.09 Odwiedziny pani higienistki

9 października szkołę w Mymoniu odwiedziła  higienistka pani Beata Marszałek, która przeprowadziła fluoryzację w klasach 1-3. Ponadto dzieci miały możliwość zbadania temperatury, ciśnienia oraz uczyły się poprawnie bandażować "rany".

Czytaj więcej: 2015.10.09 Odwiedziny pani higienistki

2015.09.24 Święto pieczonego ziemniaka

24 września w klasie 0 i klasie 1 odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie wybrali się na plac zabaw za budynek szkoły gdzie upiekli kiełbasę. Klasa II i III spędziła ten dzień w gospodarstwie agroturystycznym. Tydzień później klasa 0 i I znów spędziła "smacznie" dzień  - tym razem piekąc gofry.

Czytaj więcej: 2015.09.24 Święto pieczonego ziemniaka

Bezpieczeństwo na drodze

W roku szkolnym 2014/2015 szkoła w Mymoniu kontynuuje cykl spotkań z ludźmi o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. W ramach tego zadania odbyło się w miesiącu wrześniu spotkanie z policjantem panem Marianem Stapińskim, który przypomniał zasady bezpeczeństwa na drodze, w szkole, w domu.Wszystkie dzieci zostały wyposażone w odblaski. 8 września w klasie drugiej i trzeciej lekcję plastyki gościnnie przeprowadziła architekt pani Karolina Szałankiewicz. W ramach zajęć uczniowie pod jej kierunkiem wykonali projekty "Domy swoich marzeń", zapoznali się z 7 cudami świata nowożytnego oraz pracą architekta.

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1145-uczniowie-spiewaja-koledy.html
  • Nowości
  • Popularne
  • Imieniny
  • Liczymy
19 Stycznia 2018 Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1145-uczniowie-spiewaja-koledy.html

Nasze filmy

Co słychać w OKE ?

Losowe zdjęcia z galerii