• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/960-2015-11-12-disko-neon/detail/27586-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Artykuły

Czy istotnie czyste sumienie ma jakikolwiek związek z wolnością

      „Człowiek sumienia całego czuje się prawie na swobodzie’’, tak w swoim wierszu pisze słynny polski poeta Jan Kochanowski. Czy faktycznie czyste sumienie ma wpływ na wolność?

       Człowiek, który żyje z czystym sercem, czystym sumieniem jest wesoły, radosny, naturalny, postępuje przeważnie spontanicznie, szczególnie dotyczy to ludzi młodych, dzieci, które nie popełniają dużej wagi grzechów. Ale czy grzech wpływa na wolność? Rozważmy teraz drugi „rodzaj’’ ludzi. Jest nim człowiek zły, może nie tyle zły, co grzeszny, nie posiadający czystego sumienia. Różne myśli dręczą jego umysł. „ Zrobiłem coś złego, muszę to odkręcić?!’’. Człowiek udręcza się, nie wie co ma zrobić, aż wreszcie może popaść w obłęd, w jakąś paranoję. Grzech często prowadzi do różnych poważnych, ale i nieoczekiwanych konsekwencji, problemami, z którymi zostajemy na całe życie.

       Moim zdaniem, to, czy ktoś ma czyste sumienie, może zaważyć na wolności. Konsekwencje grzechu mogą ograniczać swobodę. A więc poglądy XVI w. poety są nadal aktualne, a co za tym idzie wiersze Jana Kochanowskiego przekazują nam aktualne refleksje, odpowiedzi na współczesne problemy ludzkości.

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/960-2015-11-12-disko-neon/detail/27586-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/960-2015-11-12-disko-neon/detail/27586-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii