• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/540-2015-05-27-28-zakopane-wycieczka-klas-piatych/detail/13959-2015-05-27-zakopane46.html

Artykuły

Wielki sukces w piłce ręcznej 2012


Wielki sukces młodych beskich sportowców!
Mają „powiat”! I to obie drużyny piłki ręcznej – dziewczęta i chłopcy! To nie pierwszy sukces beskiej młodzieży. Wraz z opiekunami postawili na piłkę ręczną – i od kilku lat beskie drużyny goszczą na różnych stadionach eliminacji powiatowych, rejonowych i wojewódzkich, a liczba zdobytych pucharów i nagród ciągle się zwiększa.
Zobacz foto 18 i 19 stycznia br. w hali sportowej w Besku odbyły się po raz kolejny Powiatowe Gimnazjady w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. Szkoła w Besku od lat – z uwagi na bardzo dobre warunki lokalowe – jest organizatorem tych zawodów, co jednak w niczym nie umniejsza indywidualnej pracy opiekunów (Elżbieta Pawłucka, Arkadiusz Nycz) i zespołowej obu drużyn.
Piłka ręczna to wiodąca dyscyplina sportowa wśród młodzieży – trenowana właściwie od początku istnienia gimnazjum, tj. od 1999 r. Zarówno szkoła, jak i władze gminy postawiły na sport, nie szczędząc sił i środków – z obu stron. Wybudowanie w 2003 r. pełnowymiarowej hali sportowej spopularyzowało automatycznie spowodowało awans Beska na gospodarza różnych imprez sportowych.
18 stycznia to chłopcy z Beska pokazali wysoką klasę. W zawodach wzięło udział 6 szkół: gimnazja w Besku, Niebieszczanach, Rzepedzi, Tarnawie Dolnej i Zarszynie oraz Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Na hali sportowej zgromadziło się ponad 130 zawodników, nie licząc opiekunów oraz kibiców z różnych klas.
Emocje po pierwszych meczach chłopców sięgnęły zenitu, gdy okazało się, że znów po raz kolejny można powalczyć o pierwsze miejsce na podium i udział w rozgrywkach rejonowych. Beska drużyna, dopingowana dodatkowo przez koleżanki ze szkoły, momentalnie podniosła poziom, nie dając właściwie rywalom żadnych szans. A oto skład: Jakub Bolanowski, Gołkowski, Paweł Kielar, Adrian Marchel, Skopiński, Tomasz Skubel, Wiktor Węgrzyn i Kamil Zima. Trenerem jest Arkadiusz Nycz (na co dzień, dyrektor Zespołu Szkół w Besku).
Drużynowo zespoły uplasowały się następująco: Besko, Tarnawa Dolna, Rzepedź i Sanok (ex aequo), Niebieszczany i Zarszyn.
Następny dzień, 19 stycznia, należał do beskich dziewcząt, które koncertowo i w pięknym stylu wygrywały kolejne mecze. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn: Besko, Bukowsko, Niebieszczany, Tarnawa Dolna i Zarszyn. Drużynę beskich dziewcząt reprezentowały: Sylwia Rajter, Aleksandra Krupianik, Barbara Hajduk, Kinga Szybka, Angelika Kostka, Kinga Niedobecka, Ewa Mermer, Patrycja Jędrzejczyk, Karolina Wielobób, Wiktoria Wilk, Kamila Niemczyk, Karolina Mermer i Patrycja Szul. Trenerem jest Elżbieta Pawłucka.
W punktacji zespołowej na szczycie tabeli znalazło się Besko, a za nim w kolejności: Bukowsko, Zarszyn, Tarnawa Dolna i Niebieszczany.
Sukces odniosły także drużyny ze szkoły podstawowej – dziewczęta zajęły wspaniałe pierwsze miejsce, chłopcy zaś drugie.
Dziękujemy wszystkim młodym sportowcom za piękne, kulturalne, acz nie pozbawione ekspresji, widowisko i masę pozytywnych emocji, opiekunom i trenerom – za doskonałe przygotowanie, a kibicom – za głośny doping.

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/540-2015-05-27-28-zakopane-wycieczka-klas-piatych/detail/13959-2015-05-27-zakopane46.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/540-2015-05-27-28-zakopane-wycieczka-klas-piatych/detail/13959-2015-05-27-zakopane46.html

Losowe zdjęcia z galerii