• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

2017.05.26 przedstawienie Szewczyk Dratewka

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypadający na 2 kwietnia, który upamiętnia również dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, był wspaniała inspiracją do przygotowania wielu ważnych wydarzeń w naszej szkole.
W ramach programu „Mały czytelnik” klasa 1b ze swoją panią Anną Garboś przygotowała konkurs „Banknot z wizerunkiem baśniowej postaci”, klasa 2b również ze swoją wychowawczynią oraz panią Jolantą Bogaczewicz przeprowadziła konkurs pięknego czytania. Nagrody i wyróżnienia w nim w poszczególnych kategoriach otrzymali:
- klasy 1:
•    Zofia Folcik – 1 miejsce
•    Nikodem Nowak – 2 miejsce
•    Antonina Czech, Zuzanna Semenowicz – 3 miejsce
•    Emma Banaś, Kamil Śliwka – wyróżnienie
- klasy 2:
•    Maja Szuba – 1 miejsce
•    Kamila Rymarowicz, Jakub Suwała – 2 miejsce
•    Szymon Szul – 3 miejsce
•    Zofia Iżowska, Maja Szajna, Jagoda Nawracaj, Julia Siekaniec, Oliwia Wacław – wyróżnienie
- klasy 3:
•    Oskar Szul – 1 miejsce
•    Bartłomiej Janowski – 2 miejsce
•    Wiktoria Szul – 3 miejsce
•    Jakub Szałankiewicz, Natalia Bartkowska, Justyna Szul, Wiktoria Szczurek, Karolina Widota, Bartłomiej Rocha – wyróżnienie
Wręczono także nagrody uczestnikom szkolnego etapu III Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Wśród uczniów klas 1 – 3:
- 1 miejsce zdobyli: Karolina Galant, Wiktoria Szul, Oskar Prorok,
- 2 miejsce zajęli: Kacper Grydyk, Tymoteusz Banaś, Justyna Porawska,
- 3 miejsce przypadło: Hannie Czech, Aleksandrze Kornasiewicz, Emilii Wacław.
W kategorii klas 4 – 6 pierwsze miejsce zdobyły Oliwia Fedio i Oktawia Fedio.
Na podsumowanie programu klasa 3a ze swoją panią Martą Suwałą przygotowała inscenizację pt. „Szewczyk Dratewka”. Poprzedziło ja wystąpienie Hansa Christiana Andersena (w rolę baśniopisarza wcielił się Bartłomiej Janowski), który opowiedział o swoim życiu i twórczości.  Dzieci uważnie słuchały jego wypowiedzi i pilnie oglądały przedstawienie, bo później odpowiadały na pytania, w których psotny chochlik tak pomieszał informacje, że nie zawsze były one zgodne z prawdą. Każdy kto udzielił poprawnej odpowiedzi otrzymywał złoty medal albo Sówkę Mądrą Główkę. Wszyscy świetnie się bawili podczas rozwiązywania zagadek. Na zakończenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie stwierdzili, że coroczne jego obchody to wspaniała szkolna tradycja. Wyraziły nadzieję, że w przyszłym roku również ta czytelnicza impreza odbędzie się, a program „Mały czytelnik” wspierający czytelnictwo wśród dzieci oraz promujący i rozpowszechniający książki dla najmłodszych nadal będzie się cieszył dużym powodzeniem.

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

Nasze filmy

Co słychać w OKE ?

Losowe zdjęcia z galerii