• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

2017.05.31 Wizyta w sądzie

31 maja klasy trzecie wyjechały do Sanoka w potrójnym celu. Pierwszym punktem programu była wizyta w Areszcie Śledczym w Sanoku, gdzie przyjął nas psycholog Łukasz Matusz. Uczniowie wysłuchali pogadanki, obejrzeli film o życiu skazańców oraz mieli możliwość przejścia przez strzeżone korytarze i wejścia do jednej z cel. Było to nietypowe doświadczenie, wymagające zachowania powagi i dostosowania do zasad panujących w kompleksie. Następnym etapem było Muzeum Historyczne w Sanoku - uczniowie obejrzeli wystawę prac Zdzisława Beksińskiego z pomocą przewodników, przybliżających im życie i twórczość tego słynnego sanockiego artysty. Po tym drugim poważnym doświadczeniu przyszedł czas na trzecie – Sąd Rejonowy w Sanoku. Dzięki uprzejmości pracowników Sądu po budynku oprowadzone zostały równolegle dwie grupy, którym w komfortowych warunkach przybliżono zasady panujące na sali sądowej, przeznaczenie konkretnych pomieszczeń i podstawowe symbole i pojęcia, dotyczące polskiego wymiaru sprawiedliwości. Grupa zdobyła też zdjęcie z Prezesem Krzysztofem Dziewulskim, w oficjalnym, urzędowym stroju. Ze strony organizatorów wyrażamy podziękowanie dla wszystkich pracowników odwiedzanych instytucji, którzy pomogli zrealizować nam napięty program.
Na koniec tego długiego wyjazdu uczniowie, zachowujący się w odwiedzanych miejscach bez zarzutu, spędzili trochę czasu, relaksując się w ich ukochanym sanockim lokalu Mc Gastronomicznym. Z pomocą p. Władysława Szyndlera trafili następnie z powrotem do Beska.

Przemysław Gąska

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

Nasze filmy

Co słychać w OKE ?

Losowe zdjęcia z galerii