• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1168-2018-01-26-dzien-babci-i-dziadka.html

2017.06.07 Traperska Przygoda

2017.06.07 bieszczady01

 Klasa VI b i kilkoro uczniów z klasy VI a wzięło udział w wycieczce w prawdziwe Dzikie Bieszczady. Poznawali je częściowo z pokładu dyliżansów, dzięki którym kilkukrotnie pokonywali górską rzekę Osławę, podziwiali oryginalne budownictwo tej krainy – łemkowskie chyże. Przewodnik snuł opowieści o zbójach i współczesnych oryginalnych mieszkańcach. Ze Smolnika udali się pieszo do jednej z największych osobliwości przyrodniczych w  całych Karpatach – Jeziorek Duszatyńskich! Te magiczne jeziorka powstały w 1907 roku w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach. Bywał tam sam papież Jan Paweł II. Wspomnienie Jeziorek Duszatyńskich odnajdujemy w tomie zatytułowanym „Przed sklepem jubilera”. "Nie zapomnę nigdy tych jeziorek, co zaskoczyły nas po drodze jak gdyby dwie cysterny niezgłębionego snu."-pisał Jan Paweł II.

2017.06.07 bieszczady25

Po przerwie w przydrożnym barze młodzi turyści wsiedli do wozów i ponownie pokonali dolinę rzeki Osławy.

W drodze powrotnej zwiedzili urokliwą bieszczadzką cerkiewkę. Mogli również degustować owcze sery w bacówce. Poznawali również tradycje łemkowskie: ubiory regionalne, hafty i krywulki w izbie Pamięci, którą w swoim gospodarstwie założyli państwo Daria i Stefan Boiwko. Pani Daria Boiwko stworzyła tam galerię rękodzieła łemkowskiego oraz prowadzi warsztaty haftu łemkowskiego i dziergania krywulek. Najważniejszą częścią zbiorów są obrazy i ikony wykonane haftem krzyżykowym przez panią Darię.

Wycieczka autokarowa po widokowej karpackiej obwodnicy prowadzącej przez Komańczę, Szczawne, Zagórz i Lesko i Sanok do Beska zakończyła traperską przygodę.

 zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1168-2018-01-26-dzien-babci-i-dziadka.html

Nasze filmy

Co słychać w OKE ?

Losowe zdjęcia z galerii