• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/euronet-50-50max.html

2017.10.25 apel papieski

XVII Dzień Papieski

25 października 2017 roku w naszej szkole świętowano obchody XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
Uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej przygotowali przedstawienie, w którym uczestnik wyprawy górskiej tracił nadzieję i sens dalszej wędrówki. Gdy grupa turystów doszła do Szlaku Papieskiego w Dolinie Chochołowskiej, którym przed laty wędrował  nasz Ojciec święty Jan Paweł II, zaczęto wspominać Jego życie. Było w nim wiele trudnych chwil, ale nasz Rodak nie poddawał się, nie tracił nadziei. Siłę do wiernego kroczenia drogą Bożego wezwania czerpał  podobnie jak pierwszy papież św. Piotr, z osobistego spotkania z Chrystusem. Piękny przykład naszego Ojca świętego, jego wierność i wytrwałość, pomogło naszemu turyście podjąć decyzję wędrowania dalej.
Na zakończenie pan dyrektor Arkadiusz Nycz podziękował za przygotowanie tego apelu, wspominając 39 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.
s. Bożena Cupryś

Zobacz foto

Losowe zdjęcia z galerii