• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/euronet-50-50max.html

2017.11.13 Apel z okazji 11.XI - klasy I, II, III

"....Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio". - Jan Paweł II

Dnia 13 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy I a, II b, III bpod kierunkiem wychowawców klas w ramach realizacji programu „Mały czytelnik”.
Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Wszystkie występujące dziewczynki były krakowiankami.Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana przez panią Annę Żółkiewicz. Uczniowie klas 1a, 2b, 3b recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.


Wychowawcy
Marta Suwała
Loś Genowefa
Garboś Anna

Zobacz foto

Losowe zdjęcia z galerii