• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1261-2018-10-03-pasowanie-na-ucznia.html

2017.11.29 Wycieczka klas I do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Klasa Ia i Ib wybrała się do Krosna na warsztaty artystyczne malowania na szkle. Technika ta to bardzo stara sztuka. Jak dawniej także i dziś wykorzystuje się ją do zdobienia szkła użytkowego jak również ozdobnego. Dzieci malowały farbami szklane obrazki, które mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent. W związku ze zbliżającym się okresem bożonarodzeniowym dominowała tematyka świąteczna. Każde dziecko otrzymało szklaną szybkę, paletę z różnymi kolorami farb i pędzel. Wodę używały tylko do oczyszczania pędzli (przy zmianie kolorów). Zamaczały pędzle w zawiesistej farbie i zamalowywały całą powierzchnię szklaną tworząc wzory. Wcześniej odrysowane szablony choinek, reniferków, bałwanków, Mikołaji itp. kolorowały według własnych upodobań i pomysłów. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem ozdabiały obrazki. Dzięki malarstwu na szkle  pierwszaki bawiły się w kreatywny sposób, a co więcej – nadawały niezwykle oryginalny charakter swojemu dziełu. Na koniec mogliśmy poobserwować pracę hutników i samodzielnie wykonać szklany medal. Warsztaty bardzo się podobały. Za rok jedziemy na malowanie bombek!

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1261-2018-10-03-pasowanie-na-ucznia.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii