• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1115-2017-05-26-28-wycieczka-na-slowacje/detail/32870-2017-05-26-28-slowacja033.html

2017.12.18 Klasa IA piecze świąteczne pierniczki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej klasie „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.
Zajęcia odbyły się w naszej klasie, gdzie uczniowie klasy Ia, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Z wielką radością wałkowały przyniesione wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Mamusie uczniów nie tylko przyniosły piernikowe ciasto, ale również pomagały przy pieczeniu, dekorowaniu i pakowaniu pierniczków. Opowiadałyprzy tym różne historie związanie ze świątecznymi wypiekamii tradycjami. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom  za pomoc i zorganizowanie tych warsztatów, podczas których w całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród dzieci, najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1115-2017-05-26-28-wycieczka-na-slowacje/detail/32870-2017-05-26-28-slowacja033.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii