• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1115-2017-05-26-28-wycieczka-na-slowacje/detail/32870-2017-05-26-28-slowacja033.html

XI edycja konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne"

Tekst zapożyczony za zgodą http://www.sredniawies.pl/

20 marca 2018 r. już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne". Jego pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem nagród był dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi - Robert Miszczak - były doradca metodyczny języka polskiego współpracujący z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności wykorzystywania przez uczniów programów komputerowych do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności polonistycznych, zwłaszcza tych dotyczących znajomości zasad polskiej ortografii. W tym roku, w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, część zadań nawiązywało do historii i kultury naszej Ojczyzny.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej co najmniej 5 interaktywnych ćwiczeń ortograficznych lub dotyczących ciekawostek o Polsce.

Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV - VI szkoły podstawowej (w tej kategorii 18 osób przygotowało 14 prezentacji) oraz klasa VII i klasy gimnazjalne (tu 16 osób przygotowało 9 prezentacji).

Laureatami pierwszych miejsc zostali:
I miejsce - Klaudia Jaślar z klasy VI Szkoły Podstawowej w Besku,
                    Alicja Galant i Natalia Twardy z klasy VII Szkoły Podstawowej w Długiem;
II miejsce - Jakub Tomejczyk z klasy V Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku,
                    Daria Semenowicz z klasy VII i Weronika Semenowicz z klasy II gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Besku;
III miejsce - Maciej Bochnak z klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku,
                    Izabela Solon i Klaudia Kucharyk z klasy VII Szkoły Podstawowej w Hoczwi.

Wyróżnienia otrzymali:
- Bartłomiej Bednarczyk i Michał Gagatko z klasy VI Szkoły Podstawowej w Pielni,
- Julia Żaczek z klasy V Szkoły Podstawowej w Średniej Wsi,
- Gabriela Szymańska i Maria Ziarko z klasy VII Szkoły Podstawowej w Pielni,
- Wojciech Porada z klasy II gimnazjum w Tarnawie Dolnej.

Specjalne wyróżnienie otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu:
- Szymon Szajna z klasy I Szkoły Podstawowej w Długiem.

W nagrodę otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe albumy przyrodnicze. Dodatkowo zdobywcom pierwszego miejsca wręczono okolicznościowe puchary. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz lektury szkolne.

Podczas finału zorganizowano dodatkowy konkurs, podczas którego przedstawiciele poszczególnych szkół rozwiązywali na czas prezentację z zadaniami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów. Zwycięzcami tej części konkursu zostali: Miłosz Kijowski z klasy VI Szkoły Podstawowej w Besku oraz Daria Semenowicz z klasy VII Szkoły Podstawowej w Besku. Mistrzowie ortografii zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

Nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczał główny organizator Robert Miszczak wraz z dyrektorem goszczącej nas szkoły panem Arkadiuszem Nyczem.

Dekorację oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów przygotowali współorganizatorzy konkursu: dyrektor Szkoły Podstawowej w Besku pan Arkadiusz Nycz oraz polonistki panie Lidia Zielonka i Renata Małek. Uczestnicy konkursu gromkimi brawami nagrodzili miejscową młodzież, która przygotowała część artystyczną. Szczególne uznanie zdobyły dziewczęta prezentujące układy taneczne.

Jak co roku, nauczyciele uczestniczący wraz z uczniami w finale konkursu podkreślali, że wykorzystywanie technologii komputerowej w nauczaniu języka polskiego (a także innych przedmiotów szkolnych) to przyszłość polskiej oświaty, a dzięki temu konkursowi zarówno uczniowie jak i nauczyciele odkrywają nowe możliwości zastosowania komputera w nauczaniu.

 

Serdecznie gratulujemy !

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1115-2017-05-26-28-wycieczka-na-slowacje/detail/32870-2017-05-26-28-slowacja033.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii