• Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2018.04.10 Indywidualno-drużynowe biegi przełajowe.

10 kwietnia we wtorek na błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku odbyły się indywidualno - drużynowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu sanockiego w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Szkołę podstawową reprezentowały 4 drużyny: uczniowie klas 4-tych w kategorii dziewcząt i chłopców oraz uczennice i uczniowie klas 5-6.

W każdej kategorii drużyna szkolna liczyła 6 zawodników, którzy biegli wszyscy razem na dystansie od 600 ( klasy 4-te) do 800 metrów. W zależności od zajętego miejsca przez 5–ciu najlepszych zawodników i podsumowania ich pozycji wśród wszystkich startujących, szkoła zdobywała odpowiednie miejsce.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
- dziewczęta klasy IV – 8 miejsce
- chłopcy klasy IV – 2 miejsce
- dziewczęta klasy V-VI – 5 miejsce
- chłopcy klas V-VI – 3 miejsce

Do zawodów rejonowych awansowali chłopcy z klas IV i dodatkowo Wiktor Jaślar, który w swojej kategorii zajął 2-gie miejsce.
Należy również odnotować, że startowała drużyna chłopców z gimnazjum, która w swojej kategorii zajęła V miejsce, natomiast jej najlepsi dwaj zawodnicy – Kacper Kornasiewicz i Darek Rymarowicz zdobyli 2 i 3 miejsce i też awansowali do zawodów rejonowych.