• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1359-2019-03-26-widowisko.html

2018.05.16 spotkanie z ratownikiem medycznym

W środę 16 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, zaproszonym przez opiekuna szkolnego koła PCK.Uczestniczyli w nim uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum. W skromnych progach szkoły zagościł znakomity ratownik medyczny - pan Paweł Pelczar. Nasi uczniowie mogli usłyszeć z ust prawdziwego profesjonalisty jeszcze więcej bardzo przydatnych informacji o tym, jak w razie zagrożenia życia udzielić pierwszej pomocy. Pan Paweł prowadził spotkanie w formie dyskusji z uczniami, co pobudzało ich do aktywności i zmuszało niejako do przypominania sobie tego, co już wiedzą na temat pierwszej pomocy. Podczas spotkania uczniowie mogli też pod okiem pana Pawła praktycznie przećwiczyć niektóre sytuacje np. jak ocucić zemdlałą osobę, jak zachować się podczas zakrztuszenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową czy też użyć AED ratując osobę u której doszło do zatrzymania krążenia. Spotkanie było bardzo owocne i pogłębiło wiedzę naszej młodzieży (szczególnie ta praktyczna była bardzo cenna).

Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1359-2019-03-26-widowisko.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1359-2019-03-26-widowisko.html

Losowe zdjęcia z galerii