• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/sku/12-organizacje/koka-zainteresowa/37-socrates-comenius.html

2018.06.08-11 Klasy piąte na Słowacji

W dniach 8-11 czerwca odbyła się wycieczka dla klas piątych. Organizatorami byli nauczyciele naszej szkoły oraz dyrektor ze szkoły w Słowacji.
W pierwszym dniu byliśmy na warsztatach w muzeum archeologicznym, w którym dowiedzieliśmy się, jak żyli nasi przodkowie oraz jak tworzyli muzykę, broń, ozdabiali swoje domostwa, pracowali, wytwarzali naczynia i zabawki dla dzieci. Mogliśmy samodzielnie wykonać pierścionki, bransoletki, naczynia gliniane, a także postrzelać z łuku.
Następnie podziwialiśmy ruiny zamku Czicza. Tutaj poznaliśmy historię jednej z właścicielek, która, by zachować wieczną młodość, kąpała się w krwi młodych dziewcząt.
Po wyczerpującym dniu dotarliśmy na nocleg do szkoły w Koszkowcach.
            Następnego dnia udaliśmy się do zamku Brekow. Legenda głosi, że odpoczywał tam król Jan III Sobieski po zwycięstwie nad Turkami. Potem byliśmy w Humennem, Mogliśmy podziwiać piękną fontannę na rynku i posmakować najlepszych lodów w mieście. Pod wieczór, po powrocie do szkoły mogliśmy odpocząć i bawić się na dyskotece integracyjnej razem ze Słowakami.
Trzeciego dnia po drodze w Tatry Wysokie zwiedziliśmy piękny i dobrze zachowany zamek w Starej Lubowni. To tam przechowywane były polskie klejnoty koronne.
Tatry po stronie słowackiej są równie zachwycające. Jaskinia Bielańska to cud natury. Podziwialiśmy stalaktyty, stalagmity i inne wytwory wyżłobione przez wodę. Udało sie nam tez zobaczyć śpiącego nietoperza. Nocowaliśmy w domkach u podnóża Łomnicy. Kolejnego dnia kolejką wyjechaliśmy na ten kapryśny szczyt, który był dla nas łaskawy i pokazał swoje piękno. Skalne jezioro na górze jest krystalicznie czyste.
Po zjechaniu na dół podziwialiśmy jeszcze kompleks sportowy: skocznie, trasy narciarskie, piękne jezioro.
Z wycieczki oprócz pamiątek, przywieźliśmy wiele wspomnień. To była udana wyprawa

2018 06 08 11 slowacja360

2018 06 08 11 slowacja357

2018 06 08 11 slowacja311

 

 2018 06 08 11 slowacja157

zobacz foto

2018 06 08 11 slowacja359

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/sku/12-organizacje/koka-zainteresowa/37-socrates-comenius.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii