• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1227-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego/detail/37516-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego.html

Weronika i Daria Laureatkami „Arsenału Pamięci”


W dniach 14 – 16 czerwca 2018 roku w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Arsenał Pamięci.” Daria Semenowicz z klasy VII a i Weronika Semenowicz z klasy II b gimnazjum zostały laureatkami konkursu i pojechały na trzydniowy finał!
Podczas pierwszego dnia finału w Łodzi liczna rzesza laureatów została powitana w murach XXIX LO im. Janka Bytnara „Rudego”. Byłyśmy mile zaskoczone tym, że uczestniczki z Beska – jako debiutantki w konkursie –już na początku uroczystości były powitane i uroczyście przyjęte do Arsenałowej braci. Wszyscy otrzymali nagrody, a wśród nich była  biografia Tadeusza Kościuszki autorstwa Barbary Wachowicz. To niestety ostatnia książka tej wspaniałej autorki, ponieważ w czasie trwania finału, w Warszawie odbył się Jej pogrzeb. To nieoceniona strata,  ponieważ od wielu lat Pani Wachowicz była członkiem jury Arsenału i recenzowała prace uczniów.


W drugim dniu odbył się „Rajd po Łodzi – z historią w tle”, czyli gra miejska „Śladami bohaterów wojny 1920 roku po Łodzi – Jana Kowalewskiego i Stefana Pogonowskiego”. Uczestnicy, zaopatrzeni w instrukcje i mapy, mieli do pokonania ośmiokilometrową trasę po mieście, podczas której musieli wykonać wiele zadań: rozwiązać krzyżówkę, rozszyfrować wiadomości zakodowane w różnych miejscach, odnaleźć pomniki, zaśpiewać piosenkę patriotyczną „Leguny w niebie”, opatrzyć rany. Zabawa była wspaniała, a nasze dziewczyny poradziły sobie na trasie wspaniale!!! Nic dziwnego, że w nagrodę wieczór spędziłyśmy w Łódzkiej Manufakturze…
W sobotę, 16 czerwca 2018 r., w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyło się spotkanie pokoleń, czyli uroczyste podsumowanie XVII Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu „Arsenał Pamięci”. Harcmistrza Krzysztof Jakubiec – pomysłodawca i głównyorganizator Arsenału - powitał liczne grono zacnych Gości i uczestników Konkursu. A potem słuchaliśmy recenzji konkursowych prac – dla nas to była wyjątkowo interesująca część finałowego spotkania, bo debiutowaliśmy w Arsenale i każda wskazówka była dla nas bardzo cenna. Obiecałyśmy sobie, że kolejne prace powstaną już niedługo i w przyszłym roku też weźmiemy udział w tym wspaniałym konkursie! I kolejna niespodzianka – Daria za pracę pt. „Przesiedlić nie znaczy wykorzenić” otrzymała Wyróżnienia Specjalne i dodatkowe nagrody.
W czasie powrotu z Łodzi do Beska już planowałyśmy tematy kolejnych arsenałowych prac, bo naprawdę warto rozmawiać o przeszłości i spisywać wspomnienia „Świadków Historii”, by zachować je dla przyszłych pokoleń.
Lidia Zielonka

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1227-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego/detail/37516-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego.html

Nasze filmy

Projekty

gs

gs

gs

gs

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1227-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego/detail/37516-2018-06-22-zakonczenie-roku-szkolnego.html

Losowe zdjęcia z galerii