• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/21-apel-boze-narodzenie-2010.html

2018.09.19 rajd

„Historia to świadek dziejów, źródło historii, prawdy, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”.
                            Tytus Liwiusz
    19 września rajd pieszy klas II a i II b
„ Szlakiem miejsc historycznych naszej małej Ojczyzny”.
Słoneczna i bardzo ciepła pogoda przywitała wszystkich uczestników rajdu. Roześmiane buzie dzieci zachęcały do „spotkania z przygodą”. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00 wraz z rodzicami i wychowawcami. Trasa rajdu prowadziła na Mymoń do zaprzyjaźnionej Szkoły Filialnej i cmentarz ofiar I wojny światowej. Mimo iż trasa wynosił około 6 kilometrów to wszyscy maszerowali podziwiając urokliwe zakątki Przełomu Wisłoka pomalowane barwami nadchodzącej Złotej Polskiej Jesieni.    
Na szlaku  przez miejscowych zwanych „Pyszczkiem” robiliśmy krótkie przerwy, podczas, których odpoczywaliśmy i robiliśmy zdjęcia. Po godzinnym marszu dotarliśmy do szkoły w Mymoniu, gdzie bardzo serdecznie z uśmiechem radości powitali nas uczniowie i panie uczące w tamtejszej szkole. Pani kierownik Danuta Szałankiewicz zaprosiła wszystkie dzieci do jednej sali w, której opowiedziała uczniom historię powstania cmentarza na którym są pochowani żołnierze I wojny światowej. Uczniowie z Beska zobaczyli jak uczą się ich rówieśnicy z Mymonia. Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy wszyscy na cmentarz. Delegacja uczniów złożyła kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. Pani Danusia  opowiedziała o losach ponad 160 żołnierzy, którzy pozostali tu na zawsze. Odśpiewaniem hymnu, modlitwą za zmarłych oraz minutą,  ciszy oddaliśmy hołd żołnierzom-bohaterom, dzięki którym żyjemy w wolnej i pięknej Polsce.
Po uroczystościach pani Danusia zaprosiła nas do siebie na ognisko, podwórko i plac zabaw. Rodzice przygotowali pyszne pieczone kiełbaski oraz napoje. Bawiliśmy się świetnie. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Chłopcy grali w piłkę i „Piłkarzyki”. Dziewczyny zbierały kasztany, odpoczywały na hamaku i szalały na trampolinie. Na pożegnanie dzieci dostały słodkości za bardzo grzeczne zachowanie. Żegnając się panie i rodzice serdecznie podziękowali  przyjęcie oraz niezapomniane chwile, które na zawsze pozostaną w naszych sercach. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do szkoły. Nasz rajd był bardzo udany. Udany i wyjątkowy dzięki postawie uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy w szczególny sposób uczcili 100 Lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Zdjęcia uchwyciły te niezapomniane chwile.

„Ojczyzna jest naszą ziemska matką. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje… Jest matką, która wiele przecierpiała. Dlatego też ma prawo do szczególnej miłości”.
                                    Jan Paweł II

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/21-apel-boze-narodzenie-2010.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii