• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/karta-rowerowa-brd/34-uncategorised.html

Kartka dla Powstańca

W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Kartka dla Powstańca i wzięli udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Wysłaliśmy 122 kartki pocztowe do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Wielu uczniów zapoznało się z biogramami Powstańców i zaadresowało swoje kartki do konkretnych osób. Piękne słowa zapisane przez naszych młodych patriotów na pewno wzruszą bohaterów, którzy od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku narażali swoje życie w obronie naszej stolicy, Warszawy.
Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Powstańcy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
BohaterON – włącz historię! Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.
Akcję w naszej szkole koordynowała 21 Drużyna Harcerska im. Olgi Małkowskiej.
Czuwaj!

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/karta-rowerowa-brd/34-uncategorised.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii