• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1137-2017-09-28-dyskoteka-tukan-reaktywacja/detail/33936-2017-09-28-tukan-reaktywacja31.html

Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z klas 0-III.

Strofy o Ojczyźnie”.
Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z klas 0-III.

Rok 2018 r. jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Kierując się słowami Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.Konkurs recytatorski  poświęcony był poezji przypominającej dzieciom i młodzieży ważne dla naszego narodu i państwa wydarzenia.
30 października 2018 uczniowie klas 0-III wzięli udział w konkursie „Strofy o Ojczyźnie”.Do konkursu przystąpiło w sumie 21 uczestników.Uczniowie wybrali najpiękniejszewiersze patriotyczne dowolnych autorówopowiadające o Polsce, o potrzebie wolności. Młodzi recytatorzy chętnie sięgali po znane utwory Bełzy, Słonimskiego, Szymborskiej czy Kubiaka. Jak podkreśliło jury, oprócz zgodności recytowanych utworów z tematem, pod uwagę brano oczywiście dykcję, interpretację utworu, znajomość tekstu, a także ogólny wyraz artystyczny. Recytacja to trudna sztuka często źle dobrany utwór do wieku i możliwości dziecka może zniweczyć nawet najlepszą pracę. Ważna jest też swoboda, obycie z tekstem, aby widz i słuchacz miał poczucie, że recytator nie odgrywa jakiejś roli, nie udaje, ale że tekst, który recytuje, jest jakby jego, jest mu bliski. Ta świadomość, tak wśród opiekunów jak i samych dzieci jest bardzo duża, co bardzo cieszy.
Jury oceniało wykonawców w czterech  kategoriach :Klasy 0, klasy I klasy II i klasy III.

Klasa 0 a
Zofia Paluch- I miejsce
Joachim Jaślar- III miejsce
Emilka Kornasiewicz- I miejsce
Klasa 0 b
Maja Wróbel- I miejsce
Alicja Patronik- I miejsce
Sabina Szałankiewicz- II miejsce
Klasa 1 – Mymoń
Nadia Leszczyńska- III miejsce
Klasa 1a
Julia Drozd – I miejsce
Jagoda Rymarowicz – II miejsce
Klasa 1b
Bartosz Mroczkowski – I miejsce
Filip Szul – II miejsce
Klasa 2 Mymoń
Sara Borzęcka – II miejsce
Dominik Janik- I miejsce
Arkadiusz Kseniak – II miejsce
Klasa 2 a
Amelka Kijowska – II miejsce
Adam Czech- II miejsce
Klasa 2 b
Aleksandra Burczyk- I miejsce
Krzysztof Pocałuń – II miejsceKlasa III a
Adam Szajner – III miejsce
Emilia Zygmunt – II miejsce
Klasa III b
Antonina Czech – II miejsce
Zuzanna Semenowicz – I miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i wychowawcom.Jesteśmy dumni z  naszych uczniów, którzy swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili , że są prawdziwymi patriotami.

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1137-2017-09-28-dyskoteka-tukan-reaktywacja/detail/33936-2017-09-28-tukan-reaktywacja31.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1137-2017-09-28-dyskoteka-tukan-reaktywacja/detail/33936-2017-09-28-tukan-reaktywacja31.html

Losowe zdjęcia z galerii