• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/715-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej/detail/19214-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej.html

2018.11.21 Dzień życzliwości

21 LISTOPADA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych.


Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Jak mawiał poeta Richard Dehmel "Odrobina uprzejmości względem drugiego człowieka jest więcej warta niż wielka miłość ku całej ludzkości." W naszej szkole również tego dnia świętowaliśmy. Cała szkoła została udekorowana kolorowymi plakatami nawiązującymi do tytułowego święta. Na korytarzu szkolnym umieszczona została tablica życzliwości, na której każdy mógł przywieśić pozdrowienia czy też miłe słowo dla innych. Natomiast w czasie przerw międzylekcyjnych wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego przy SK PCK rozdawali wszystkim cukierki oraz wyzwania na ten dzień np. Zrób dziś bezinteresownie cos dobrego, Życz miłego dnia wszystkim, Uśmiechnij się i powiedz koledze coś miłego itp.  Zadaniem uczniów było wylosowanie i wykonanie danego wyzwania. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru – kolor optymizmu i radości.
W tym dniu pani pedagog nie miała, jak zazwyczaj, „rąk pełnych roboty”, ponieważ wszyscy uczniowie byli da siebie mili, serdeczni i pomocni. Dobry nastrój i humor nie opuszczał nas do ostatniego dzwonka. Miejmy nadzieję, że ta pozytywna atmosfera przeniesie się na pozostałe dni w roku.
Tego wszystkim życzymy.
Opiekunowie SK PCK
J. Kornasiewcz, K. Semenowicz, J. Jaślar

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/715-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej/detail/19214-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/715-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej/detail/19214-2016-10-18-wycieczka-do-odrzechowej.html

Losowe zdjęcia z galerii