• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/548-2015-06-17-wycieczka-do-wiednia/detail/14236-2015-06-17-wycieczka-do-wiednia.html

2018.12.27 Kolędnicy misyjni

W dniu 27 grudnia 2018 roku 91 uczniów naszej szkoły, w 13 grupach Kolędników Misyjnych, wyruszyło ulicami Beska i Poręb, by pomóc swoim rówieśnikom w Rwandzie i Burundi.
 Sytuacja  w tych krajach jest bardzo trudna. Dzieci mieszkające tam nie mają dostępu do edukacji i opieki medycznej, cierpią z powodu niedożywienia i braku wody nadającej się do picia. Misjonarze budują i prowadzą tam szkoły i przychodnie z podstawową pomocą medyczną. Prowadzą projekty tzw. „samopomocy” dla dzieci i ich rodzin, ucząc konkretnych umiejętności i dając odpowiednie narzędzia. Dzięki wsparciu polskich ofiarodawców rwandyjskie i burundyjskie sierocińce, ośrodki opiekuńcze i szkoły będą mogły zakupić kozy i nasiona do ogródków warzywnych, co zapewni im możliwość własnej produkcji żywności. A dzięki temu setki uczniów i innych podopiecznych codziennie otrzymają szklankę mleka, miskę owsianki, warzywa i owoce.
Z pomocy małych „polskich misjonarzy”, a w tym uczniów naszej Szkoły, skorzystają również sieroty oraz dzieci niepełnosprawne i chore, które zostały odrzucone przez swoją społeczność lub są izolowane. Misjonarze tworzą dla nich miejsca, gdzie mogą nie tylko otrzymać niezbędną pomoc, ale także przekonać się, że są wartościowe i kochane. Ta pomoc całkowicie zmienia ich życie. Dzieci głuchonieme uczą się komunikować z innymi, a dzieci, które dotąd były całkowicie unieruchomione lub pełzały po ziemi, z otrzymaną kulą lub protezą mogą stanąć na własnych nogach. Misjonarze są także ratunkiem dla dzieci prześladowanych z powodu swojej odmienności.
Składamy serdeczne podziękowania za trud misyjnego kolędowania uczniom i opiekunom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Mieszkańcom Beska i Poręb dziękujemy za każdą ofiarowaną złotówkę, a czasami był to „wdowi grosz”…
                                                                                                  s. Bożena Cupryś

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/548-2015-06-17-wycieczka-do-wiednia/detail/14236-2015-06-17-wycieczka-do-wiednia.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii