• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

2019.05.06 Wielka przygoda z małą pszczołą

2019.05.06 Wycieczka klas II do Gospodarstwa Pasiecznego w Bartniku Sądeckim

 „Wielka przygoda z małą pszczołą”
Dzień 6-go maja 2019 roku pozostanie przez długi czas w pamięci uczniów klas drugich, gdyż dzieci w tym dniu miały przedłużony o jeden dzień weekend majowy. W poniedziałek punktualnie o godzinie 8:00 uczniowie klas IIa i IIb wraz z opiekunami: Panią Anią, Panią Martą, Panem Pawłem, oraz Panem Wojtkiem wybrali się  na wycieczkę do gospodarstwa pasiecznego „Bartnik Sądecki” w Stróżach koło Grybowa, gdzie mieli okazję zwiedzić skansen i muzeum pszczelarstwa. Pobyt w „Bartniku Sądeckim” połączony był lekcją plenerową z wesołą zabawą. Dzieci miały okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami dotyczącymi życia pszczół, ich wyglądu, jak także uzyskać informacje odnośnie produktów pszczelich uzyskiwanych z hodowli pasiecznej. Dzieciaki dowiedziały się tego, że m.in. pszczoła nie ma wcale jednej pary oczu, że na jej ciele odnaleźć można koszyczki do transportowania pyłku kwiatowego, czy chociażby tego, że jej wzrok różni się od wzroku człowieka, gdyż pszczoła widzi w ultrafiolecie. Oprócz masy ciekawostek, o których dzieci słyszały po raz pierwszy w życiu miały okazję pogłaskać pszczółki własną ręką- uwaga! wcale nie było to     bolesne ;)
Pani przewodnik, która oprowadzała dzieci po muzeum pokazała nam domy pszczół, czyli tzw. ule- od najstarszych, po te które na pierwszy rzut oka wcale ich nie przypominają, bo są np. barwnymi postaciami upamiętniającymi ważne osobistości w dziedzinie pszczelarstwa. Ciekawostką, która przykuła uwagę uczniów były informacje na temat różnego rodzaju przyrządów potrzebnych do wydobywania miodu z ulów (noży- widelców, miodarek, zadymiaczy, masek ochronnych itp.) Podczas pobytu w stróżowskim gospodarstwie pasiecznym dzieci miały także okazję uczestniczyć w zabawach animacyjnych, podczas których sprawdziły na własnej skórze znaczenie powiedzenia „pszczeli taniec”, wysłuchać efektów dźwiękowych charakterystycznych dla życia pszczelej rodziny, a nawet zwiedzić „Gospodarską Zagrodę” z kucykami, osiołkiem, kozami i innymi zwierzętami hodowlanymi.
     Pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczestnicy przy końcu wycieczki udali się na obiad do znajdującej się na terenie gospodarstwa „Bartnej Chaty ”, by móc wrócić z zadowoleniem w rodzinne strony bez „burczących brzuchów” z zakupionymi miodami, krówkami i innymi pamiątkami. W ten oto sposób zmęczeni, ale szczęśliwi po całodniowej, wyprawie chwalimy się naszymi pamiątkowymi zdjęciami z naszego zwiedzania…

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

Losowe zdjęcia z galerii