• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/779-2013-12-20-apel-boze-narodzenie.html

2019.10.28 Przewodnicy dzieciom -rajd

28. 10. 2019r. - XVI RAJD „PRZEWODNICY DZIECIOM”  

2019 10 28 rajd01

Jak co roku grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w pieszym rajdzie organizowanym przez PTTK Oddział w Sanoku.

Najpierw odwiedziliśmy Regionalne Centrum Pamięci Karola Wojtyły, które znajduje się w Pastwiskach. Miejsce to pokazuje ścieżkę życiową Karola Wojtyły, która doprowadziła go aż na Stolicę Piotrową. Zgromadzono tu wiele interesujących eksponatów związanych z pobytem Karola Wojtyły w tych okolicach. W kościele pw. św. Józefa Robotnika w Pastwiskach znajduje się podarowana przez Jana Pawła II figurka Matki Boskiej Fatimskiej, monstrancja oraz złoty ornat.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Beskie Centrum Dziedzictwa, które w pigułce przedstawia historię i tradycję wsi. W  starym, podworskim spichlerzu zachwyciliśmy się unikalną kolekcję starych traktorów, maszyn i rzemiosła rolniczego. Pasjonaci historii mogli prześledzić losy tych ziem od czasów prehistorycznych.
W drodze do Odrzechowej, gdzie czekał na nas ciepły posiłek, zatrzymaliśmy się w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki. Hoduje się tutaj konie huculskie. To zwierzęta niezwykle łagodne, o czym mogliśmy się sami przekonać.
Zakończenie odbyło się w Odrzechowej.
Do zobaczenia za rok.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/779-2013-12-20-apel-boze-narodzenie.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/779-2013-12-20-apel-boze-narodzenie.html

Losowe zdjęcia z galerii