• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/421-2013-03-20-xiii-rajd-witaj-wiosno/detail/9240-2014-03-20-13-rajd-witaj-wiosno59.html

2019.10.22 Dzień Papieski

Dzień Papieski.

22 października 2019 r. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego XIX Dnia Papieskiego były słowa „Wstańcie i chodźmy”. W atmosferę apelu wprowadził nas Bartosz Mroczkowski śpiewając piosenkę „Moje miasto Wadowice”. Następnie, prezenter telewizji szkolnej, w osobie Jakuba Banasia, zaprosił nas do obejrzenia teleturnieju poświęconego życiu Karola Wojtyły. Zawodnicy teleturnieju byli bardzo dobrze przygotowani i podali nam wiele dokładnych informacji dotyczących osoby św. Jana Pawła II. Wiadomości o naszym Wielkim Polaku zostały jeszcze uzupełnione przez relację pań znających osobiście naszego papieża.

„Wstań i chodź” to wezwanie, które wypowiadał Jan Jezus w czasie spotkań z różnymi ludźmi. Dzieci z klasy IIIb przedstawiły trzy scenki ewangeliczne, w czasie których spotykające się z Jezusem osoby usłyszały te słowa. Ważnym punktem apelu było świadectwo Floribet Mora Diaz z Kostaryki w rolę której wcieliła się pani Anna Ekiert-Żółkiewicz. U pani Floribet lekarz zdiagnozował tętniaka mózgu. Z tej poważnej choroby, z perspektywą miesiąca życia, uzdrowił ją Pan Bóg przez wstawiennictwo naszego Ojca świętego Jana Pawła II. Ona też usłyszała słowa „Wstań, nie bój się”. Cud uzdrowienia pani Floribet odegrał kluczowa rolę w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Na zakończenie apelu uczniowie z klas IIIa i IIIb wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kochamy Cię Janie Pawle II”.

s. Bożena Cupryś

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/421-2013-03-20-xiii-rajd-witaj-wiosno/detail/9240-2014-03-20-13-rajd-witaj-wiosno59.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/421-2013-03-20-xiii-rajd-witaj-wiosno/detail/9240-2014-03-20-13-rajd-witaj-wiosno59.html

Losowe zdjęcia z galerii