• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/845-2014-09-29-otrzesiny/detail/23805-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

2019.10.29 Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 29.10.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pana Dyrektora, a także rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Pana Dyrektora. Następnie w przygotowanym przez wychowawczynie programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.
   Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci  po każdym przeczytanym  zdaniu, powtarzały słowa: ,,przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pan Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka czarodziejską różczką i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasował wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz słodki upominek.
 Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

K.W.-N.
H.K.-B.

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/845-2014-09-29-otrzesiny/detail/23805-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/845-2014-09-29-otrzesiny/detail/23805-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii