• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1384-konkursy-kuratoryjne.html

2019.11.01 Szkoła Pamięta

szkola pamieta

Szkoła  Podstawowa w Besku przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

2019 11 01 szkola pamieta31

Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach działań uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Byli to społecznicy, osoby duchowne, nauczyciele. To oni walczyli o lepsze jutro. Angażowali się społecznie w pracę na rzecz naszej małej ojczyzny, dbali o edukację młodzieży.

Pod pomnikiem poległych w czasie I i II wojny światowej uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Zawsze też pamiętamy o poległych z I wojny światowej spoczywających na cmentarzu wojennym w Mymoniu. Oddaliśmy hołd 150 poległym, spoczywającym w zbiorowych mogiłach, odwiedzając to miejsce pamięci. W naszej miejscowości istnieje też muzeum- Centrum Dziedzictwa. Zgromadzono w nim między innymi pamiątki- świadectwa trudnej beskiej historii. Byliśmy tam, zachowując w pamięci historie zwykłych obywateli, których losy nie są obojętne dla naszej historii.

Na szkolnym korytarzu uczniowie wykonali gazetkę przypominając sylwetki zasłużonych postaci.

Członkowie ZHP tradycyjnie już będzie pełnić 1 listopada wartę honorową przy grobie nieznanego żołnierza.

To niezwykła lekcja historii.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1384-konkursy-kuratoryjne.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1384-konkursy-kuratoryjne.html

Losowe zdjęcia z galerii