• Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2016.05.25 4-bój LA – powiat

W środę 25 maja na stadionie miejskim w Sanoku odbyły się powiatowe mistrzostwa w 4-boju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowali tylko chłopcy, gdyż dziewczęta w tym samym czasie walczyły o awans do finału wojewódzkiego w turnieju barażowym w piłce ręcznej w Birczy.

Skład naszej drużyny to;

Darek Rymarowicz, Antek Schmidt, Miłosz Kijowski, Mateusz Janik, Kacper Korwacz, Mikołaj Nycz i Kacper Kornasiewicz.

Każdy z chłopców startował w 4 konkurencjach; bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantowa i bieg na 1000 m.

Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczane są na punkty wg. Tabel Lekkoatletycznych i wynik najlepszych 5 zawodników z drużyny decyduje o miejscu szkoły.

Nasi chłopcy wynikiem 810 pkt. zajęli 3 miejsce ( 1-sze SP 4 Sanok – 926 pkt., 2-gie SP 1 Sanok – 876 pkt. W zawodach uczestniczyło 7 szkół z powiatu sanockiego.

Dodać trzeba, że Darek zdobył 237 pkt. i indywidualnie sklasyfikowany został na drugim miejscu ( pierwszy miał 240 pkt.)

Gratulujemy i mamy nadzieja, że w przyszłym roku będzie lepiej zwłaszcza, że połowa reprezentacji naszej szkoły to uczniowie klasy 5-tej, a jeden z 4-tej.