• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/tukan-radiowezel/965-2017-01-10-dyskoteka-karnawalowa.html

2018.01.15 Moda 2018

Projektowanie mody to fascynujące zajęcie dla wrażliwych... z wyobraźnią i umiejętnościami manualnymi. Oceńcie sami, może jest wśród nich przyszły dyktator mody?

kostkanatalia

 zobacz foto

...wybierz swoją ścieżkę kariery
Zawód: Projektant mody

Polscy: Eva Minge, Dawid Tomaszewski, Joanna Przetakiewicz, Maciej Zień. Zagraniczni: Alexander McQueen, Miuccia Prada, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani.

Projektanci mody. Chcesz dołączyć do tego grona? Sprawdź, co musisz zrobić.

Projektant mody to artysta, krawiec, stylista i usługodawca w jednym, zajmuje się tworzeniem odzieży - użytkowej lub artystycznej. Projektant tworzy rysunek pojedynczego modelu lub całej kolekcji, wykonuje go ręcznie, na papierze albo korzysta ze specjalistycznego programu komputerowego. Do jego zadań należy także dobieranie materiałów, z których mają być uszyte modele, dlatego ściśle współpracuje z producentami tkanin, uczestniczy w przygotowaniu szablonów odzieży, na podstawie których będzie uruchomiona produkcja, a następnie przekazuje je do uszycia lub szyje je sam. W przypadku projektowania artystycznego, gdy kolekcja będzie już gotowa, projektant podejmuje współpracę z agencjami modelek, a następnie uczestniczy w przygotowaniu pokazu i katalogu ze swoją kolekcją lub szuka innego sposobu na promocję i sprzedaż (np. nawiązuje kontakt ze specjalistycznymi sklepami internetowymi). Projektant, który pracuje samodzielnie, powinien orientować się w zasadach marketingu, reklamy i PR, bo w takim przypadku jest nie tylko twórcą, ale też menedżerem swojej marki. W przypadku projektanta zatrudnionego w firmie odzieżowej do jego obowiązków należy współpraca z działem handlowym, wzorcownią i produkcją. Przy tworzeniu kolekcji odzieży użytkowej ważne jest, aby spełniała ona oczekiwania konsumentów, dlatego oprócz talentu i wizji artystycznej projektant musi wykazać się znajomością realiów rynku i trendów panujących na świecie. Poza tym nie pracuje tutaj sam, co ma swoje plusy i minusy, w trakcie pracy konsultuje się z wieloma osobami, które pomagają wybrać projekty będące częścią kolekcji, a następnie je zrealizować.

 ...ciąg dalszy na stronie

fediooktawia

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/tukan-radiowezel/965-2017-01-10-dyskoteka-karnawalowa.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii