• Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2018.04.16 Indywidualno-drużynowe biegi przełajowe

2018 04 10 przelaje1

Tak jak tydzień wcześniej dzisiaj tj. w poniedziałek16 kwietnia również na błoniach MOSiR w Sanoku odbyły się rejonowe zawody w drużynowo-indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę i jednocześnie powiat sanocki reprezentowali chłopcy z klasy 4-tej i Wiktor Jaślar w biegu klas 5-6.
Warunki pogodowe były idealne do przeprowadzenia tego typu zawodów – lekkie zachmurzenie i delikatny wiatr.
Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i po zaciętej walce na dystansie i szalonych finiszach uplasowali się na następujących pozycjach: 4-tej, 6-tej, 8-smej, 12-stej, 21-szej i 38-smej.

Po podsumowaniu wyników ( liczy się zajęte miejsce pierwszych pięciu zawodników z każdej szkoły tj; 4+6+8+12+21) nasi biegacze zdobyli 51pkt, zwyciężając w swojej kategorii ( druga drużyna zdobyła 57 pkt.) i awansowali do zawodów wojewódzkich.
W kolejnym biegu liczyliśmy na dobry start Wiktora Jaślara i tak też było. Cały bieg kontrolował czołówkę i zakończył go, po świetnym finiszu na 2-gim miejscu i też awansował do zawodów wojewódzkich.
Nasi młodzi sportowcy przekonali się, że w sporcie wszystko jest możliwe i trzeba zawsze wałczyć do końca ( w zawodach powiatowych byli 2-dzy, a w rejonie gdzie startuje 8 najlepszych drużyn z 4 powiatów – zwyciężyli)
Oto nasza zwycięska drużyna:
Wiktor Kornasiewicz, Kuba Szałankiewicz, Miłosz Niemczyk, Wiktor Szałankiewicz, Piotrek Rysz – wszyscy z klasy 4B oraz Bartek Rocha z 4C.
Na koniec trzeba jeszcze przedstawiać start naszych starszych uczniów.
Po zaciętej walce na trasie i morderczym finiszu Kacper Kornasiewicz zajął 4-te miejsce w kategorii gimnazjum ( zabrakło dosłownie 1metra aby awansować dalej).
Gratulujemy tym, którzy będą reprezentować nasz rejon, powiat i szkołę na Mistrzostwach Województwa w Kolbuszowej i życzymy im dalszych sukcesów ( zawody w poniedziałek 23 kwietnia).