• Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2020.10.05 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa

2020 10 05 la woj08

W tym roku szkolnym ze względu na pandemię i wymogi sanitarne zawody o mistrzostwo województwa zostały podzielone na 3 dni.

W poniedziałek 5.10 w Przemyślu odbyły się konkurencje biegowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy VII-VIII) – tam nie mieliśmy przedstawicieli naszej szkoły.

W środę 7.10 w Mielcu zmagali się uczniowie w konkurencjach technicznych, również w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach tych startował Bartek Janowski w skoku w dal.

Już w pierwszej próbie skoczył 5,22 m obejmując prowadzenie w konkursie ( pobił tym wynikiem rekord szkoły). Dalsze Jego próby nie były już tak udane. W konsekwencji zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal - GRATULUJEMY

Jego sukces jest potwierdzeniem talentu ( w zeszłym roku zdobył brązowy medal) i mamy nadzieje, że w kolejnym swoim starcie, będąc w klasie ósmej zdobędzie upragnione złoto – czego mu serdecznie życzymy.

W czwartek 8.10 w Kolbuszowej odbyły się mistrzostwa w ramach Igrzysk Dzieci ( klasy IV – VI ).

W zawodach tych startował Nikodem Mermer ( mistrz powiatu sanockiego) w biegu na 60m. Przy niesprzyjających warunkach ( mokro i dżdżysto ) wygrał swoją serię biegów, ale niestety wynik nie kwalifikował go do serii finałowej ( w końcowej kwalifikacji zajął 13 miejsce na 30 startujących). Gratulujemy mu sportowej rywalizacji i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

Były to ostatnie zawody, bo ze względu na rozszerzającą się epidemię Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy wstrzymał realizacje kalendarza imprez sportowych w bieżącym roku szkolnym.