• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci.html

2020.11.21 Dzień życzliwości

21 LISTOPADA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN, KTO DAJE"

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych.
Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.
Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy.
Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Jak mawiał poeta Richard Dehmel
"Odrobina uprzejmości względem drugiego człowieka jest więcej warta niż wielka miłość ku całej ludzkości".
W tym roku dzień ten w naszej szkole obchodzony był nieco inaczej niż w poprzednie lata, a to ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole z powodu epidemii koronawirusa. Dla uczniów klas 4-8 zostały ogłoszone dwa konkursy: "Życzliwość w kadrze" oraz "Kodeks życzliwego człowieka".
W pierwszym z nich zwyciężył Ignacy Lewicki z klasy 7c oraz przyznano dwa wyróżnienia: dla Natalii Kostki z klasy 8a i Tymoteusza Banasia z klasy 7c.
W drugim konkursie zwyciężyła Zofia Folcik z klasy 5a, a wyróżnienia otrzymali: Radosław Szul z klasy 4a oraz Wiktor Kornasiewicz z klasy 7b.
Oprócz tego zarówno uczniowie jak i nauczyciele otrzymali za pomocą dziennika elektronicznego życzenia oraz link do obejrzenia krótkiego filmiku o tematyce życzliwości. Uczniowie zostali też zachęceni do ubrania się na żółto - kolor ten to symbol optymizmu i radości - i zaakcentowania w ten minimalny sposób obchodów Dnia Życzliwości.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom konkursów oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!
Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci.html

Losowe zdjęcia z galerii