• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1612-konkurs-wielkanocny-2021.html

Spektrum autyzmu i Zespół Aspergera

"Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają." — Michel Quoist

Zapraszam do zapoznania się z krótkim poradnikiem dotyczącym wybranych aspektów funkcjonowania dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Czynników, które mogą wpłynąć na rozwinięcie się u dziecka tego typu zaburzeń jest wiele, na wielu płaszczyznach życia. Każde dziecko dotknięte zaburzeniami ma nieco inny przebieg i inne objawy, dlatego nie zawsze jest to oczywiste i widoczne na pierwszy rzut oka. Dlatego tak ważna jest świadomość potencjalnych objawów autyzmu i Zespołu Aspergera – wczesne wykrycie pozwala na zminimalizowanie objawów lub przynajmniej ich ograniczenie. Autyzm nie jest natomiast chorobą psychiczną, nie może być także wyleczony, aczkolwiek wczesna diagnoza i odpowiednia profilaktyka pozwalają częściowo lub znacząco ograniczyć przykre jego skutki.
Bardzo ważne jest, aby wykorzystywać okazje do nauki w codziennym życiu dziecka – może się to okazać pomocne w nawiązywaniu relacji i ogólnie pojętym życiu społecznym. W codziennym życiu jako rodzice takich okazji mamy wiele, ważne tylko, aby poprawnie je odczytywać i wykorzystywać w odpowiedni sposób.

S. Ziemiańska

Autyzm oraz Zespół Aspergera - poradnik dla Rodziców PDF - kliknij tutaj

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1612-konkurs-wielkanocny-2021.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1612-konkurs-wielkanocny-2021.html

Losowe zdjęcia z galerii