• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

2018.09.24 Sprzątanie Świata

„Sprzątanie świata” oraz podsumowanie akcji „Pomagamy pszczołom”

2018 09 24 sprzatanie swiata04

24 września odbył się apel z okazji odbywającej się w całej Polsce akcji „Sprzątanie świata”. Apel przygotowała klasa 7b oraz 6b pod opieką p. Urszuli Kijowskiej oraz p. Magdaleny Szałankiewicz. Uczniowie przybliżyli społeczności uczniowskiej wiersze polskich poetów o przyrodzie. Podczas spotkania nastąpiło również podsumowanie akcji „Pomagamy pszczołom” – nasze drużyny zajęły 10 i 13 miejsce wśród 327 drużyn w całej Polsce. Najbardziej pracowite pszczółki (5 z każdej grupy) otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Przyrodniczy program edukacyjny- „Pomagamy pszczołom”, to program który w sposób innowacyjny uczy jak chronić pszczoły. Projekt polegał na zastosowaniu grywalizacji, by zmotywować uczniów do dalszej nauki. Uczniowie po zalogowaniu na platformie internetowej wykonywali zadania m.in. –rysunki pszczół, zdjęcia owadów, roślin. Dzięki grze uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, zdobyli nowe umiejętności i wykształcili postawę wrażliwości na otaczający ich świat przyrody, a zwłaszcza na pszczoły. Uczniowie zakładali miejsca przyjazne pszczołom, zdobywali punkty rywalizując z innymi drużynami w całej Polsce. Jednym z zadań było zorganizowanie pszczelej akcji, wraz z uczniami przeprowadziliśmy na terenie naszej szkoły akcję prowadzoną przez Greenpeace „Adoptuj pszczołę”. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy wśród społeczności szkolnej, zebrane środki (200 zł) zostały przekazane na stworzenie hoteli dla zapylaczy w wielkich miastach Polski.

M.Szałankiewicz

 zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

Losowe zdjęcia z galerii