• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1279-2019-01-04-zabawy-na-sniegu.html

2018.11.07 Pokaz chemiczny

pokaz1

W środę 7 listopada 2018 roku chętni uczniowie z klas 4 - 6 wybrali się na pokaz chemiczno-fizyczny. Odbył się on w naszej szkole na sali gimnastycznej w godzinach: 8:50-9:40. Pokaz prowadzili Panowie Patryk i Bartek.
Na początku zobaczyliśmy doświadczenie z piłką unoszącą się dzięki powietrzu, wydobywającemu się ze specjalnego urządzenia.
Następnie jeden z chętnych uczniów próbował bezskutecznie nadmuchać 3-metrowy worek w 10 sekund. Prowadzący pokazali nam szybszą technikę nadmuchania worka w 3 sekundy.  
Potem uczestniczyliśmy w eksperymencie polegającym na sprawdzeniu, czy ręka namoczona w wodzie i w pianie ulegnie oparzeniu. Jak myślicie, co się stało?
W następnej kolejności mogliśmy usłyszeć, co dzieje się z naszym głosem po napełnieniu płuc helem. Po czym prowadzący sami nadmuchali się tym gazem i rozbawili publiczność wykonaniem piosenki "Pszczółka Maja".
W czasie pokazu poznaliśmy budowę sterowca, a potem prowadzący przeprowadzili eksperyment z wybuchem balonu.
Zobaczyliśmy też płonącą ławkę, której nic się nie stało.
Uważam, że uczestniczenie w tym wydarzeniu było bardzo ciekawe i fascynujące. Dowiedzieliśmy się podczas niego wiele o  prawach fizyki. Było też dużo dobrej zabawy.

Karolina Galant klasa 5a

 pokaz2

pokaz3

pokaz4

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1279-2019-01-04-zabawy-na-sniegu.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii