• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

2018.11.19 Bochnia

W poniedziałek 19 listopada 2018 roku, klasy piąte wybrały się na wycieczkę edukacyjną, do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO - Kopalni Soli w Bochni. Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych, dzięki którym mieli możliwość szerszego poznania historii pozyskiwania soli na ziemiach Królestwa Polskiego.
            Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy od zjazdu szybem w głąb ziemi. Najpierw pani przewodnik opowiedziała nam o historii powstania tego miejsca. Następnie odbyliśmy podróż w czasie, która przeniosła nas w odległe stulecia. Podróżując w wagonikach mieliśmy okazję zobaczyć wyrobiska solne, komory kopalni, a także podziwiać rzeźby z soli. Ciekawymi eksponatami podziemnego muzeum okazały się również narzędzia i urządzenia wykorzystywane w przemyśle górniczym na przestrzeni wieków.
Podczas lekcji muzealnej uczestniczyliśmy również w słuchowiskach przestrzennych i pokazach multimedialnych. Poznaliśmy zarówno, postacie historyczne związane z kopalnią, (np. króla Kazimierza Wielkiego, księcia Bolesława Wstydliwego) i bohaterów legend bocheńskiej żupy (np. mnicha cystersa).
Ostatnim etapem naszego zwiedzania były warsztaty integracyjne , podczas których mieliśmy okazję sprawdzić wiedzę nabytą w czasie wizyty w kopalni. Nagrodami w konkursie były pamiątkowe woreczki, pełne bocheńskiej soli.
            Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni pozwoliła nam zrozumieć sposób funkcjonowania kopalni, zobrazowała nam metody pozyskiwania soli, i przede wszystkim pokazała nam z jak ciężką pracą się to wiąże. Uważam, że warto było odwiedzić to niezwykle ciekawe i fascynujące miejsce.

Wiktoria Szul Kl. 5a

2018 11 19 bochnia 01

 zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/459-2014-06-18-rajd.html

Losowe zdjęcia z galerii