• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1355-ogloszenie-dyrektora.html

2018.10.19 muzeum lizaka

Wycieczka do Trzcinicy i Muzeum Lizaka w Jaśle.
19 października 2018 roku uczniowie klasy III a i b odbyli wycieczkę do Muzeum ”Karpacka Troja” w Trzcinicy, oraz Muzeum Lizaka w Jaśle. Najpierw dzieci udały się do „Karpackiej Troi”, gdzie miały możliwość poznania sposobów i warunków życia ludzi
w czasach prehistorycznych. Podziwiały piękną ekspozycję naczyń, wyrobów z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości, rogu, a także brązu i żelaza. Zobaczyły jak się ubierali, czym się zajmowali ludzie sprzed 4000 lat. Spacerując po terenie parku archeologicznego mogli wejść do chat w zrekonstruowanej wiosce otomańskiej z epoki brązu, oraz słowiańskiej
z wczesnego średniowiecza.
Po tej porcji historii przyszedł czas na „słodką” część wycieczki. Uczniowie uczestniczyli  w  pokazie ręcznego wytwarzania lizaków, podczas którego obejrzeli od początku do końca, jak tworzy się te słodycze. Poszerzyli wiedzę na temat rodzajów cukrów, aromatów, barwników. Próbowali cukry, wąchali aromaty, mieszali barwniki - bez brudzenia rąk, jak również dowiedzieli się skąd pochodzą te składniki. Najmilszym akcentem wycieczki było zrobienie własnego lizaka oraz zapakowanie go. Z taką „słodką pamiątką” zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu.

wych. A. Folcik
wych. A. Garboś

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1355-ogloszenie-dyrektora.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii