• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1273-przeglad-piesni-patriotycznych.html

2019.01.23 Dzień Babci i Dziadka w klasach II


"Kocham Babcię, kocham Dziadka
Za ich serce, za ich miłość.
W dobrym zdrowiu, długie lata
Niech nam żyją, niech nam żyją."


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej w Besku uczniowie klasy II a i II b zaprosili  Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.  Ta tradycja na stałe wpisana jest w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 23.01.2019 r. W pięknie udekorowanej sali „Domu Strażaka” dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla Nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, teatr i skecze  mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszej wspaniałej uroczystości. Wiemy, że zawsze na Was można liczyć. DZIĘKUJEMY!!!
 
Wychowawcy klasy II a i II b
Anna Ekiert-Żółkiewicz
Marta Suwała

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1273-przeglad-piesni-patriotycznych.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1273-przeglad-piesni-patriotycznych.html

Losowe zdjęcia z galerii