• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1275-2018-10-18-jesien-w-przedszkolu.html

Adoptuj pszczołę

pszczola1

W tym roku szkolnym, w naszej szkole, ponownie odbyła się akcja „Adoptuj pszczołę”. Zebrane pieniążki (174,94 zł) wpłaciliśmy na konto Greenpeace z przeznaczeniem na pomoc pszczelim bohaterom.
„Adoptuj Pszczołę to akcja społeczna Greenpeace, dzięki której już od sześciu lat tysiące osób wspólnie angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom. Dzięki „adopcjom” wirtualnych pszczół każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym. To największa w Polsce zbiórka społecznościowa pod względem liczby uczestników - wspólnie budujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!
Aż trzy czwarte tego, co jemy, zależne jest od pracy pszczół. W Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby zniknęły, około jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie), a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga. Niestety od jakiegoś czasu pszczołom wiedzie się coraz gorzej, w dużej mierze przez działalność człowieka, w tym wykorzystywane w rolnictwie toksyczne pestycydy i zanikanie naturalnych siedlisk zapylaczy.” (źródło:www.adoptujpszczole.pl)

pszczola

 pszczola2

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1275-2018-10-18-jesien-w-przedszkolu.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1275-2018-10-18-jesien-w-przedszkolu.html

Losowe zdjęcia z galerii