• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/813-2014-05-09-brd-powiatowy-jacmierz/detail/22303-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

2019.09.02 Rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja  nowego roku  w szkole podstawowej w Besku została połączona z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Przerwany marsz" polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanej w 1939 roku  edukacji wojennego pokolenia. Z tej okazji na rozpoczęcie roku zostały zaproszone osoby zamieszkujące w gminie Besko, które urodziły się przed 1945. Zaproszenie przyjęły 3 panie, które  przybyły do szkoły  na spotkanie z uczniami i nauczycielami. Wzięły udział w uroczystym apelu i wspólnie z młodzieżą  odśpiewały hymn państwowy. Były to dla Nich wzruszające chwile. W ten sposób uczniowie naszej szkoły spróbowali symbolicznie zamknąć Ich Przerwany Marsz i otworzyć ramiona wobec tych, którzy mogą mieć poczucie zapomnienia. Zdajemy sobie sprawę, że czas okupacji naznaczył ich dzieciństwo oraz z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej. To spotkanie nie tylko przestrzega przed okrucieństwem wojny, ale jest także zawołaniem o Pokój.
Celem akcji Przerwany marsz jest zachowanie w pamięci pokoleń wspomnień ostatnich świadków II wojny światowej. Dlatego młodzież naszej szkoły spróbuje poznać odpowiedzi na pytania: Jak to jest, przetrwać czas wojny? Jak odbudować w sobie wiarę, że człowiek z natury swojej jest dobrym, mimo zapamiętanego oblicza esesmańskiego mordercy ? Co jest tą siłą mocniejszą niż śmierć? Co pozwalało budzić się kolejnego poranka? Co pozwalało  przetrwać?

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/813-2014-05-09-brd-powiatowy-jacmierz/detail/22303-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/813-2014-05-09-brd-powiatowy-jacmierz/detail/22303-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii