• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/

2019.10.11 Dzień Edukacji Narodowej - apel

Dzień Edukacji Narodowej
11 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Besku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Hala sportowa pomieściła dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły i uczniów.
W części oficjalnej nie zabrakło refleksji o znaczeniu edukacji, życzeń, podziękowań i nagród.
W części artystycznej przedstawiciele klas ósmych zaprezentowali blaski i cienie uczniowskiego życia – udzielili wskazówek, jak odróżnić ucznia od nauczyciela (Uczeń to ta osoba, która przy tablicy stoi niepewnie, słania się pozbawiona jakiegokolwiek oparcia, nasłuchuje czujnie, bo może ktoś się zlituje i coś podpowie, rozgląda się nieporadnie po klasie. Przykłada na moment kredę do tablicy i natychmiast cofa rękę, jakby w obawie, żeby tej w miarę czystej (albo i nie) tablicy nie pobrudzić na biało.
Wydaje przy tym przeciągłe lub urywane dźwięki typu: eee, no więc, to będzie..., tego..., yyy..., hmm... Osobnik zwany nauczycielem zachowuje się przy tablicy całkiem inaczej. Gdy już zacznie na niej pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak to go wciąga, że stawia różne znaczki w tempie  karabinu maszynowego.
Zamaże całą tablice, odwraca się do klasy i półprzytomnie, niczym w transie, zadaje pytanie retoryczne: „rozumiecie”?), zaprezentowali scenki – parodie zajęć szkolnych.
Gromkie brawa rozlegały się, gdy swoje wiersze recytowali przedstawiciele wszystkich klas – od „zerówek” po ósmoklasistów.
Część artystyczna byłaby niepełna bez utworów muzycznych. Swoje wokalne zdolności zaprezentowali uczniowie różnych klas. Teksty piosenek skłaniały również do zastanowienia się nad tym, jak by mogło wyglądać życie bez szkoły.
Wszyscy mi mówią bądź dziennikarką, księgową lub artystką.
Na świecie liczą się mądrzy ludzie, tacy co wiedzą wszystko.
To prawda, ale, jest jedna sprawa, o którą chciałam spytać:
Nim będą sławni, Ci wielcy ludzie, KTO ICH NAUCZY CZYTAĆ?
                                                                                                  „Będę Nauczycielką”

Wszystkiego, co najlepsze z okazji DEN.
Zadowolenia i radości z wykonywanej pracy.
Poczucia, że praca przynosi oczekiwane efekty.
Docenienia przez zwierzchników, współpracowników, uczniów i ich rodziców.
Wytrwałości i siły do pokonywania trudności.
Sukcesów dużych i małych.

Zobacz foto

Losowe zdjęcia z galerii