• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/123-polmetek-2008/detail/4848-32.html

2019.10.07 Warsztaty filmowe

07- 11. 10. 2019 r. „Warsztaty filmowe dla klas III”
Słowa piosenki zespołu Soul Sanok „Uwierz Polsko”:  Moja Ojczyzna, moja Polska, Moja Ojczyzna to mój dom… towarzyszyły myślom dzieci w trakcie trwających w minionym tygodniu warsztatów historyczno- filmowych pt. „Historie Małych Ojczyzn” zorganizowanych w Gminnym Domu Kultury w Besku przez Studio Miniatur filmowych na czele z Panem Eugeniuszem Gordziejukiem i Szymonem Adamskim. Warsztaty dla trzecioklasistów z naszej szkoły miały na celu przypomnieć i uświadomić wszystkim młodszym, a także i starszym odbiorcom drogę poszczególnych regionów naszego kraju do odzyskania niepodległości. Każdy uczestnik miał za zadanie zastanowić się, czym jest dla niego jego własna Mała Ojczyzna- co takiego zadziało się w historii kraju, że właśnie w miejscowość w której żyje się na co dzień… w której znajduje się nasza szkoła towarzyszy nam wolność, bezpieczeństwo, a przede wszystkim szczęście… Besko nasze kochane Besko! to właśnie o tej miejscowości dzieci wspólnie z opiekunami próbowali własnych sił w prześledzeniu historycznych losów Galicji, a konkretniej mówiąc Beska istniejącego już ponad 600 lat temu, by móc stworzyć  film animowany zawierający w swojej fabule treści związane z historią Naszej Małej Ojczyzny- Beska. Po tygodniu ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w produkcję filmu o Besku- 11 października 2019 r.,  o godz. 9.00 w budynku „Beskiego Centrum Dziedzictwa” odbyła się uroczysta premiera dzieła naszych kochanych dzieci, na które zostali zaproszeni włodarze Gminy Besko, dyrekcja Szkoły Podstawowej, rodzice, oraz dziadkowie,  aby móc zapoznać się z przygotowaną ekranizacją, jak też uronić kroplę łzy odnośnie całego wydarzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=xARHM0-bCYw
Jako nauczyciele serdecznie dziękujemy każdemu dziecku z osobna, za zaangażowanie, kreatywność, oraz wytrwałość w dążeniu do celu, którego efekty możemy podziwiać poniżej. Drodzy uczniowie jesteśmy z Was bardzo dumni!
Nauczyciele klas III

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/123-polmetek-2008/detail/4848-32.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/123-polmetek-2008/detail/4848-32.html

Losowe zdjęcia z galerii