• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1078-2016-10-06-pasowanie/detail/30997-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

2021.10.18 wycieczka do zagrody Szmer


Podkarpacie to piękny teren- może i nie jest on przez wszystkich doceniany, ale na pewno jest tutaj co robić... W poniedziałkowy dzień troszeczkę się przestraszyliśmy, bo aura na zwiedzanie nie była za ciekawa, ale przecież świat należy do odważnych ;) Po małej odprawie i sprawdzeniu plecaków uczniowie klasy Ia i Ib wspólnie z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Godowej, której celem była raz, że integracja w grupie, to dwa poznanie i doświadczenie tego, jak wygląda życie na wsi. Wstyd się przyznać, ale w dobie dzisiejszego świata, ciągłych udoskonaleń nie każdy mieszkaniec wsi wie, jak wygląda krowa, czy koza... dlatego pojechaliśmy zmienić ten pogląd ;)
W godowskiej Zagrodzie Szmer przywitała nas lekka mżawka, ale uśmiech pań pracujących w tym miejscu od razu rozweselił nasze twarze. Na samym początku pozwiedzaliśmy trochę to magiczne miejsce; mogliśmy zobaczyć wiejskie zwierzaki takie, jak m.in. kura, koza, czy koń. Zobaczyliśmy jak wygląda wydobycie miodu z uli... a nawet doświadczyliśmy własną ręką co to znaczy dojenie krowy ;) Oczywiście nie mogliśmy także powiedzieć, że nasza energia się nie uwolniła, bo chętni przeciągali linę, biegali, skakali, a nawet odważniejsi jeździli nartami po trawie ;) Na prawdę atrakcji tutaj nie brakuje- to trzeba zobaczyć! Punkt kulminacyjny naszej wycieczki był ustanowiony na przygotowanie jesiennych kiszonek do słoika i wcale to kiszenie kapusty nie jest takie trudne... Jak to mówią nasze babcie- wystarczy trochę siły i sprawna ręka do zakręcania słoików… i voila! każdy z nas miał swoje witaminki ;)
W Zagrodzie nie brakuje wozów, dyń, czy bali. My to wszystko widzieliśmy- jeździliśmy bryczką, toczyliśmy dynie, skakaliśmy po balotach... To był super czas dla każdego! Lekko ubrudzeni, ale szczęśliwi wróciliśmy z uśmiechami na twarzy do Beska- proszek do prania na bank! poczyni cuda ;) Mała relacja papparazi poniżej... Miłego cieszenia oka!
Nauczyciele

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1078-2016-10-06-pasowanie/detail/30997-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1078-2016-10-06-pasowanie/detail/30997-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii