• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1632-2021-06-02-dzien-dziecka.html

2021.11.21 Dzień życzliwości w przedszkolu


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
W naszej szkole oraz w filialnej szkole na Mymoniu obchodziliśmy ten Miły Dzień w piątek 19 listopada. Zainicjowany był przez Szkolny Klub Wiewiórka PCK. Uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III  wykonali zadania wzorowo! Zasymbolizowali swoim żółtym ubiorem ten dzień, rozmawiali o życzliwości, wykonali plakaty, słoneczniki, drzewka i słoneczka życzliwości. Oczywiście cały dzień upłyną pod znakiem, uśmiechu, zrozumienia i dobra dla drugiego człowieka. Oby każdy dzień był taki w naszych klasach, domach i w szkole.
Anna Mroczkowska i Katarzyna Woźny- Nycz

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1632-2021-06-02-dzien-dziecka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1632-2021-06-02-dzien-dziecka.html

Losowe zdjęcia z galerii