• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/569-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken/detail/15275-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken.html

2021.11.15 Patriotyczny Konkurs Recytatorski w klasach I-III

„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.

Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.

Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.

Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”

                                                                                              Jan Paweł II

15 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Cytując słowa Jana Pawła II, które były, są i będą zawsze aktualne „Ojczyzna jest naszą matka ziemską, matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje na przestrzeni stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Trzeba pielęgnować i nigdy nie zapominać o tym jak bardzo jest WAŻNA dla nas wszystkich. „Strofy o Ojczyźnie” skłoniły do  refleksji, zadumy, przeżyć wywołanych przez brzmienie pięknych strof o Polsce.

 W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III, którzy wygrali I etap i tym samym stanęli w szranki rywalizacji. Konkurs odbył się w ramach programu” Mały czytelnik”. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo uroczyście rozpoczęli spotkanie odśpiewaniem naszego hymnu. Celem konkursu było: popularyzowanie utworów patriotycznych wśród dzieci, zainteresowanie uczniów poezją, kształtowanie postawy miłości do Ojczyzny, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, rozwijanie zdolności recytatorskich, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, ekspresji i wrażliwości estetycznej, doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości, doskonalenie prawidłowego interpretowania utworu, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i odzewem ze strony uczniów. Dzieci podeszły z wielkim entuzjazmem do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu własnych kreacji artystycznych. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich uczestników.
Jury stało przed trudnym zadaniem. Poziom reprezentowany przez naszych artystów skłonił jury do przyznania następującego werdyktu:

KLASY I:

I miejsce Julia Szul – klasa Ib

II miejsce Nadia Szałankiewicz – klasa Ia

III miejsce Martyna Szuba – klasa Ib

WYRÓŻNIENIE

Zofia Kocyłowska –klasa Ia

Maria Saj- klasa Ia

Zofia Mroczkowska  - klasa  Ib

KLASY II

I miejsce Zofia Chrobak – klasa IIa

II miejsce Oliwia Banaś – klasa IIb

III miejsce Wiktoria Skubel – klasa IIb

WYRÓŻNIENIE

Ksawery Jaślar- klasa IIb

Franek Szałankiewicz – klasa IIa

Milena Wojtasik – klasa IIa

KLASY  III

I miejsce Zofia Paluch- klasa –klasa IIIb

II miejsce Martyna Stapińska – klasa IIIb

III miejsce Emilia Zubik – klasa IIIa

WYRÓŻNIENIE

Alicja Patronik klasa -  IIIa

Hanna Kornasiewicz – klasa IIIa

Nikola Prugar – klasa IIIb

Na zakończenie  Izabela Kapłon, Oliwia  Banaś, Zuzanna Banaś, Wiktoria Bieńko pięknie zaśpiewały patriotyczną piosenkę „ Co to jest niepodległość”. Natomiast refren zaśpiewali wszyscy, którzy w tym dniu uczestniczyli w tym wyjątkowym  wydarzeniu. W tym dniu nasze serca były biało- czerwone. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/569-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken/detail/15275-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/569-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken/detail/15275-2015-10-13-apel-z-okazji-dnia-ken.html

Losowe zdjęcia z galerii