• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

2017.06.01 Klasy czwarte na rybach

Wybraliśmy się pieszo na Zapowiedź, gdzie znajdują się stawy. Pogoda nam sprzyjała, co nastrajało optymistycznie. Niestety pomimo usilnych starań, nie udało nam się złowić WIELKIEJ RYBY (największa złowiona ryba na łowisku to karp około 17 kg) Po emocjach związanych z wędkowaniem "zorganizowaliśmy" ognisko(duże podziękowania dla Pana Piwka), aby coś przegryźć. Posileni kiełbaską, ruszyliśmy w drogę powrotną.  ... zobacz sam

2017.06.01 stawy01
Zapowiedź to przysiółek Beska. Nazwa pochodzi z XVI wieku od tzw. Zapowiedzi. Polegały one na tym, że nikt, szczególnie sąsiedzi, nie mógł z zapowiedzianego terenu korzystać, ani wykonywać jakichkolwiek czynności bez zgody zapowiadającego. Zapowiadano więc lasy, pastwiska. Z zapowiedzią łączyło się ustalenie granic. Ponieważ w XV wieku doszło do zmiany granicznej rzeki Wisłok, prawdopodobnie nazwa przysiółka pochodzi od takiej zapowiedzi – wyłączenie od wspólnego użytkowania pastwisk i łąk między Beskiem a Zarszynem. /zob. „Besko – wieś nad Wisłokiem"

2017.06.01 stawy34
W chwili obecnej atrakcją turystyczną są stawy. Ich właścicielką jest Stanisława Oberc. Można tutaj w ciszy miło i przyjemnie spędzić czas. W stawach żyje mnóstwo ryb. Można tu złowić karpia, karasia, okonia, amura, tołpygę, jazia, szczupaka, sandacza. Najsmaczniejsze są drapieżniki: sandacze i szczupaki. Pani Oberc prowadzi galerię wyłowionych ryb. Jest na co popatrzeć. Największe ryby jakie wyłowiono to: karp ~17 kg , amur 1,60 kg, szczupak -9 kg. Utrapieniem właścicielki są inne zwierzęta, które polują na ryby: bobry, wydry i czaple.To niezwykłe miejsce. Zapraszamy tam wszystkich, którzy są spragnieni wędkowania i kontaktu z przyrodą.

 zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1263-kartka-dla-powstanca.html

Nasze filmy

Co słychać w OKE ?

Losowe zdjęcia z galerii