• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/78-gimbal-2008.html

2018.04.25 prezentacja Rudolf Probst

Rudolf Probst to bohater, który w czasie niemieckiej okupacji uratował życie kilkudziesięciu członkom Armii Krajowej działającym na terenie Obwodu Sanok. Od października 1943 r. do czerwca 1944 r. na rozkaz dowódcy AK był „wtyką” w sanockim gestapo i przekazywał informacje o konfidentach i planowanych aresztowaniach. Dzięki temu NIKT z członków AK nie został w tym czasie aresztowany. Rudolf Probst po wojnie wyjechał z Podkarpacia i po kilku przeprowadzkach osiadł w Radzyniu Podlaskim, gdzie przez 40 lat był nauczycielem  biologii i języka niemieckiego.
25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Besku odbyła się prezentacja filmu pt. „Byłem w gestapo” poprzedzona gawędą o bohaterze fabularyzowanego dokumentu. W sali przygotowano też  wystawę zdjęć i artykułów prasowych dotyczących Rudolfa Probsta.
Lidia Zielonka

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/78-gimbal-2008.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii