• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/karta-rowerowa-brd/34-uncategorised.html

2018.09.27 - zawody pierwszej pomocy


W dniu 27 września 2018r. odbyły się w Sanoku VIII zawody z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów klas trzecich byłych gimnazjów oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych o Puchar Ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Wzięło w nich udział 7 drużyn. Zawody miały zasięg międzypowiatowy.
Składały się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego.
W pierwszym zespoły rozwiązywały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i wiedzy na temat Grupy Bieszczadzkiej GOPR. W drugim etapie zespoły uczestniczyły w pozorowanych akcjach ratunkowych na ogniskach urazowych, przeprowadzały resuscytację krążeniowo - oddechową i używały defibrylatora AED.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jagoda Suwała, Oliwia Kielar i Weronika Semenowicz.
W tym roku ponownie udało się zająć miejsce na podium, gdyż zespół wywalczył I miejsce (w zeszłym roku było II, a dwa lata temu III). Przez cały czas zawodów towarzyszyły nam ogromne emocje.
Dziewczyny wykazały się jednak dużym opanowaniem i pewnością siebie, co zaowocowało tak wysokim wynikiem. Bardzo gorąco gratulujemy całej trójce!!!
Cieszymy się też ogromnie z faktu, iż w naszej szkole są uczniowie, którzy potrafią fachowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednocześnie składamy podziękowanie panu Pawłowi Pelczarowi za nieocenioną i bezinteresowną pomoc w przygotowaniach do części praktycznej zawodów.


                                                        Opiekun SK PCK
                                                     Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/karta-rowerowa-brd/34-uncategorised.html

Nasze filmy

Losowe zdjęcia z galerii