• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/406-2014-01-17-dzien-babci-i-dziadka/detail/8470-2014-01-17-przedszkole-dzien-babci-i-dziadka.html

2018.10.15 -ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenia mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Każdy z nas ma prawo do tworzenia zdrowego społeczeństwa poprzez mycie rąk wodą z mydłem.
W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej inicjatywy. W poniedziałek 15 października każdy uczeń naszej szkoły otrzymał naklejkę zawierającą logo tej inicjatywy, a dla uczniów klas 4 i 5 odbyło się spotkanie z pania higienistką Beatą Marszałek. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest higiena i dbanie o to by nasze ręce były czyste. Brudne ręcę to źródło bakterii i wirusów różnego rodzaju. Usłyszeliśmy, że rocznie nawet 3,5 mln dzieci na świecie umiera z powodu choroby brudnych rąk.
Pani higienistka zaprezentowała nam również, jak należy dobrze myć ręce, aby uniknąć infekcji.
Sanjay Wijesekera z UNICEF mówi, że mycie rąk mydłem to bardzo prosta czynność, która jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów ratowania życia dzieci. Mycie rąk przed jedzeniem i po wizycie w toalecie drastycznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób biegunkowych. To prosty sposób, który ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie nie tylko dzieci, ale całego społeczeństwa.

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/406-2014-01-17-dzien-babci-i-dziadka/detail/8470-2014-01-17-przedszkole-dzien-babci-i-dziadka.html

Nasze filmy

Projekty

gs

gs

gs

gs

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/406-2014-01-17-dzien-babci-i-dziadka/detail/8470-2014-01-17-przedszkole-dzien-babci-i-dziadka.html

Losowe zdjęcia z galerii