• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1012-2016-04-06-przeglad-3/detail/28664-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

2019.02.25 Najdłuższa książka świata

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Besku oraz Szkoły Filialnej w Mymoniu przed rozpoczęciem ferii zimowych zostali zaproszeni do udziału w V edycji akcji „Najdłuższa Książka Świata”- akcji czytelniczej organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie Filia nr 10 i Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.Akcję przed pięciu laty wymyśliła prof. Alicja Ungeheuer-Gołąb, która kieruje Zakładem Edukacji Literackiej Dziecka na Wydziale Pedagogicznym UR, interesuje się literaturą dla dzieci i pozycją dziecka w kulturze, jest autorką nie tylko naukowych opracowań tych tematów, ale pisze również książki dla dzieci (m.in. „O Taju, Jasiu i Rowerku”, „Przygody Jeżyka spod Jabłoni”).                                                

Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie ich wyobraźni poprzez poznawanie literatury oraz zachęcanie do kreatywnej aktywności plastycznej. Zadaniem uczestników Akcji było zilustrowaniezwierzęcej postaci literackiej - bohatera wiersza lubopowiadania autorstwa dowolnie wybranego pisarza. Do Akcji w naszej szkole przystąpiło 33 osoby w wieku od 5 do 10 lat.  Z prac nadesłanych przez uczestników zostanie złożona Najdłuższa Książka Świata. Składanie Najdłuższej Książki Świata odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. (początek o godz. 10.00), na Placu zabawprzy ul. Podchorążych 1 (obok Filii nr 10). Do wspólnego składania zostaną zaproszone dzieci ze szkół i przedszkoli, których uczniowie najliczniej wzięli udział.                              

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tą wyjątkową akcję.
Zuzanna Bulanda
Marlena Iżowska

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1012-2016-04-06-przeglad-3/detail/28664-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1012-2016-04-06-przeglad-3/detail/28664-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii