• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1121-2017-10-20-pasowanie-na-przedszkolaka.html

2019.03.22 pierwsza pomoc

XII Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

22 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie zostały zorganizowane XII Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
Wzięło w nich udział 25 zespołów młodych ratowników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, w tym 4 zespoły ze Słowacji. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jagoda Suwała, Oliwia Kielar i Weronika Semenowicz.
Głównym celem Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej. W pierwszej części ratowniczych zmagań młodzież rozwiązywała test wiedzy z pierwszej pomocy, następnie udzielała praktycznej pomocy w trzech ogniskach urazowych. Na pierwszym ognisku był to wypadek komunikacyjny (kierowca - ciężarna kobieta po najechaniu na przechodnia straciła przytomność, potrącony pieszy ze złamaniem otwartym kości goleniowej), na drugim - wypadek na boisku (bójka kibiców z urazami: wbity nóż w ramię, rana szyi oraz padaczka). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły). Nasz szkolny zespół ratowniczy zajął w tych mistrzostwach wysokie czwarte miejsce - nagradzano sześć pierwszych drużyn. Dziewczynom składamy gratulacje i jesteśmy dumni z ich osiągnięć, zważywszy na fakt, iż szkoła po raz pierwszy wzięła udział w mistrzostwach.
Dodatkowo podczas mistrzostw uczestnicy mogli poznać sprzęt i charakter pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dla zainteresowanych uczestników prowadzone były też warsztaty z pierwszej pomocy z elementami pomocy kwalifikowanej.
Za nieocenioną i bezinteresowną pomoc w przygotowaniach do części praktycznej zawodów dziękujemy ogromnie panu Pawłowi Pelczarowi.


                                                        Opiekun SK PCK
                                                         Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1121-2017-10-20-pasowanie-na-przedszkolaka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1121-2017-10-20-pasowanie-na-przedszkolaka.html

Losowe zdjęcia z galerii