• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1220-2018-06-05-wycieczka-zator.html

2019.03.03 Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Witam wszystkich zaglądających na stronę naszej szkoły. Dosyć długo (od wygranych zawodów powiatowych, czyli od 20 lutego) było cicho o nas, tzn. o naszej drużynie piłki ręcznej dziewcząt. Od tamtego czasu trenowałyśmy i rozgrywałyśmy kolejne turnieje w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drugim etapem Igrzysk były rozgrywki rejonowe, które odbyły się w naszej szkole. Wzięły w nim udział 4 szkoły reprezentujące 4 powiaty; sanocki – SP Besko, brzozowski – SP Grabownica, leski – SP Lesko i bieszczadzki – SP Lutowiska. Drugi etap zawodów nasze dziewczyny wygrały i awansowały z pierwszego miejsca do trzeciego etapu – półfinału wojewódzkiego, który odbył się w SP w Głowience. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: SP Besko, SP Posada Górna, SP nr 2 Strzyżów i SP Lesko. W tym turnieju przegrałyśmy tylko z Posadą Górną i tym samym przeszłyśmy do rozgrywek barażowych, które odbyły się 6 maja w Cmolasie.
Wyjeżdżając do Cmolasu o 7 rano, nie wszystkie dziewczyny były w najlepszej formie fizycznej, pogoda też nie sprzyjała dobrym nastrojom. Po dwugodzinnej jeździe dojechałyśmy do Cmolasu – w już lepszych nastrojach. W turnieju w Cmolasie wzięły udział 4 szkoły: SP Besko, SP Dzikowiec, SP Nisko i SP Wólka Niedźwiecka. Wylosowałyśmy nr 2 i zaczynałyśmy jako drudzy mecz z Wólką Niedźwiecką. Finał rozgrywek rozstrzygnął się jednak nie po naszej myśli – przegrałyśmy 3 bramkami z SP Dzikowiec, wygrywając znacznie z Niskiem i Wólką Niedzwiecką i tym samym zajmując w finale wojewódzkim 5 miejsce.
Naszą szkolę godnie reprezentowały dziewczyny: Sara Rymarowicz, Angelika Kilarecka, Oliwia Kielar, Zuzanna Sroka, Monika Hajduk, Zuzanna Ziemiańska, Zuzanna Kołodziej, Emilia Jaślar, Aleksandra Wacławska, Emilia Kostka. Wspierały nas: Magdalena Marszałek, Joanna Suwała, Anna Bednarz, Aleksandra Zubik.
Dziękuję dziewczynom za umiejętność pogodzenia nauki, treningów w GOK-u (mażoretki) i treningów piki ręcznej. Zostaną nam miłe wspomnienia.
Elżbieta Pawłucka

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1220-2018-06-05-wycieczka-zator.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1220-2018-06-05-wycieczka-zator.html

Losowe zdjęcia z galerii